Головна Статті Рівне приєдналося до Європейської Хартії рівності

Рівне приєдналося до Європейської Хартії рівності

4
115

Депутати рівненської міської ради ухвалили рішення про приєднання міста до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків. Пропозицію підтримали 29 депутатів (із 42).

Це була ініціатива голови депутатської групи «Рівні можливості» Олени Хотенко.

«Ухвалення рішення про приєднання нашого міста до Хартії рівності далось складно Це вже вдруге я вношу пропозицію до голосування. Уперше вона підтримки не знайшла. Після цього наша депутатська група провела просвітницьку роботу для депутатів та депутаток. Ми провели міську конференцію, шукали аргументи для кожної партії, підсилювали свою позицію висловлюваннями політиків, що є авторитетними для тих чи інших депутатів. Це був довгий процес. У нас ніколи раніше питання рівності не втілювалося на рівні політики міста. Цим займалися лише громадські організації. Це перша каденція, коли рада має депутатську групу «Рівні можливості».

Читайте також: Київ і Європейська хартія рівності: як столиця задає тренд для інших міст

Нині ж «за» проголосували 29 депутатів. Цього достатньо для ухвалення рішення, але мало, якщо оцінювати готовність міста на рівні політики лобіювати у громаді рівність можливостей та прав чоловіків та жінок», – коментує Олена Хотенко.

Участь у голосуванні за цей проєкт-рішення не брали представники партії «Свобода». Міський голова Рівного Олександр Третяк від голосування утримався. Тому, зазначає Олена Хотенко, завдання депутатської групи нині полягатиме також у тому, щоб проконтролювати, аби мер підписав рішення та виконав усі нормативні процедури. Тобто пересвідчитися, що місто реально доєднається до виконання вимог Хартії.

Водночас, за словами депутатки, відчутна підтримка як суспільства, так і міжнародної спільноти в тому, аби Рівне розвивало політику рівності.

Читайте також: Рівне відстоюватиме рівність, попри кпини мера

«Коли депутати проголосували «за», у мене не було ейфорії. Було відчуття «ну нарешті ми рухаємось у хвилі міжнародних цінностей». Ухвалення цього рішення перший крок до того, що Рівне почне політику рівності. Але, безперечно попереду ще дуже багато роботи», – зазначає Олена Хотенко.

Що таке Європейська Хартія рівності та чому до неї треба приєднуватися містам?

Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків в житті місцевих громад – це документ, який проголошує, що рівність має втілюватися органами місцевого самоврядування. Усі міста, що долучаються до підписання Хартії, публічно визнають, що не бояться рівності, адже всі їхні громадяни – це чоловіки й жінки, хлопчики та дівчатка, люди зі своїми потребами, які потребують рівних можливостей.

Хартія була розроблена у 2004 році Радою європейських муніципалітетів та регіонів. Відтоді до неї приєдналися 36 країн, 1816 міст Європи і понад 60 міст України.

6 основних принципів, які проголошує Хартія:

 • рівність жінок і чоловіків як фундаментальне право;
 • заборона будь-якої дискримінації;
 • сприяння рівній участь жінок і чоловіків у процесі ухвалення рішень;
 • подолання стереотипів і упереджень, що на них базуються;
 • врахування локальними і муніципальними владами потреб жінок і чоловіків;
 • ретельне планування використання коштів.

6 можливостей для міст, які дає підписання Хартії:

 • розвиток міської інфраструктури, міський простір стає більш дружнім для людей;
 • підвищення зайнятості жінок у економіці міста, збільшення доходів родин;
 • збільшення представництва жінок у органах влади і підвищення ефективності їх роботи;
 • зменшення рівня насилля у сім’ях, від якого непропорційно більше страждають жінки;
 • покращення якості догляду за дітьми;
 • покращення якості стосунків у подружжях та якості ведення домашнього господарства;

Документ складається зі вступу, преамбули та 30 статей про політичне представництво, форми дискримінації, освіту та неперервне навчання, охорону здоров’я, соціальну допомогу, піклування про дітей, культуру, спорт і відпочинок, безпеку тощо.

2 роки потрібно кожному містові, яке вирішує приєднатися до Хартії. Документ зобов’язує підписантів упродовж цього часу здійснити розробку та втілити програму для гендерної оцінки життєдіяльності міста. А далі, враховуючи результати такої оцінки, затвердити план дій для досягнення рівності в усіх установах і організаціях. При цьому наголошується, що план має містити конкретні цілі, терміни їх реалізації та засоби фінансування.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті