Головна Статті Розбити «скляну стелю»: Time опублікував список жінок, що стали першими

Розбити «скляну стелю»: Time опублікував список жінок, що стали першими

У переліку можна знайти Ненсі Пелосі, Зузану Чапутову, Урсулу фон дер Ляєн та інших відомих політикинь

Рік, що минув, запам’ятається тим, що жінки рухали світом, пише Time. Багато з них увійшли в історію, розбиваючи традиційну «скляну стелю», щоб стати першими. Починаючи з Зузанни Чапутової – першої жінки, яка стала президенткою Словаччини, й закінчуючи Урсулою фон дер Ляєн, котра перше в історії очолила Єврокомісію. Американськк видання оприлюднило список жінок, які відкривали нові можливості в усьому світі, і яким вдалося стати першими у своїх галузях.

50% пропонує своїм читачками скорочену версію рейтингу. 


Очолюють список представниці корінного народу Америки, що вперше за 200 років стали членкинями Конгресу США. Це Деб Хааланд і Шаріс Девідс. У 2018 році Хааланд обрали в Нью-Мексико, а Девідс  – в Іллінойсі. Обидві жінки склали присягу членкинь Палати представників у січні 2019 року. Пріоритетними для них стали питання охорони здоров’я та довкілля.

Далі йде Гіта Гопінат – перша жінка, що отримала посаду головної економістки МВФ. Вона народилася в Калькутті (Індія). Професорка міжнародних досліджень та економіки Гарвардського університету. Її дослідження присвячені макроекономіці та міжнародним фінансам.

Читайте також: Четверо проти всіх: за що Трамп хейтить жінок-конгресменок і хто його підтримує

Також видання відзначило Ільхан Омар та Рашиду Тлаїб, які стали першими жінками- мусульманками, обраними до Конгресу США. Вони були обрані від Демократичної партії на виборах 2018 року і склали присягу 3 січня 2019 року. Обидві політикині відомі як критикині адміністрації Трампа. З-поміж іншого виступали за списання боргів за студентськими позиками та посилення захисту прав споживачів.

Ненсі Пелосі – перша жінка, обрана спікеркою Палати представників Конгресу США. Її вперше обрали спікеркою в 2007 році. Через 12 років вона стала першою жінкою, яка вдруге обійняла цю посаду (і однією з небагатьох спікерів, котрі працювали на посаді кілька термінів). За понад три десятиліття свого перебування в Конгресі Пелосі брала участь у всьому: від ухвалення закону про реформування Волл-стріт до закону про права гомосексуалів на медичне страхування. А  зараз відома тим, що ініціювала й очолила процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.

Читайте також: «Момент настав»: Ненсі Пелосі та Ільхан Омар про імпічмент Трампа

Тенгку Маймун Туан Мат – перша жінка, що стала Верховною суддею Малайзії. Це сталося 2 травня 2019 року. До її призначення лише чоловіки обіймали посаду Верховного судді з моменту заснування країни в 1963 році. До того, як обійняти цю найвищу посаду, Тенгку Маймун працювала суддею Федерального суду.

Зузана Чапутова – перша жінка, що стала президенткою Словаччини. Не маючи досвіду в політиці, вона отримала 58% голосів на президентських виборах, що відбулися в березні 2019 року. Адвокатка й активістка взяла на озброєння гасло про протидію злу й пообіцяла боротися із корупцією в країні. Чапутова відома у Словаччині, як адвокатка, громадська активістка й екозазахисниця. Медіа охрестили її «словацькою Ерін Брокович» (деталі її біографії справді схожі на історію героїні Джулії Робертс із однойменного фільму режисера Стівена Содерберга – ред.). Юристка, яка виховує двох дітей після розлучення, виступала проти будівництва звалища відходів у рідному місті й перемогла після тривалого протистояння та судової тяганини.

Читайте також: «Словацька Ерін Брокович»: Про що говорила в Україні Зузана Чапутова

Лаура Їгер – перша жінка, яка очолила армійську піхотну дивізію армії США. Пішла у військо в 1986 році, щоб оплатити навчання в коледжі. Її батько – генерал-майор у відставці – був пілотом під час війни у В’єтнамі. Якось Лаура зізналася, що він був дуже здивований, коли вона почала вчитися на пілота гелікоптера «Чорний яструб». Так розпочалася її військова кар’єра, яка триває вже понад 30 років. Лаура керувала бригадою армійської авіації під час війни в Іраку в 2011 році. Згодом була першою жінкою-командувачкою Об’єднаної оперативної групи «Північ» у Форт Блісс (штат Техас). 29 червня 2019 року Лаура стала першою жінкою, яка очолила військовий підрозділ, а саме – 40-ву піхотну дивізію Каліфорнійської національної гвардії. «Для мене це лише ще одне завдання, але я розумію, що це важливий етап. Сподіваюся, що новизна ситуації відійде на другий план, і ми зможемо зосередитися на виконанні роботи», – зазначила вона відразу після свого призначення.

Читайте також: Прем’єр-міністеркою Бельгії стала Софі Вілмс

Софі Вілмс – перша жінка, що стала прем’єркою Бельгії. Вона була призначена на цю посаду в жовтні 2019 року. Працювала економічною та фінансовою радницею в юридичній фірмі. У 2014 році була обрана до Палати представників (нижня палата Федерального парламенту Бельгії — ред.). Із жовтня 2015 року працювала на посаді міністерки бюджету, а в грудні 2018 року обійняла цю ж посаду в наступному уряді. Очікується, що Вілмс буде очолювати тимчасовий уряд, поки парламент не дійде згоди щодо нового Кабінету міністрів (це досі не сталося, попри те, що парламентські вибори відбулися у травні 2019 року — ред.).

Читайте також: Урсула фон дер Ляєн: Політика без крику та грюкоту

Урсула фон дер Ляєн стала першою жінкою, яка очолила Європейську комісію. У грудні 2019 року колишня міністерка оборони Німеччини обійняла нову посаду. Відома як соратниця канцлерки Ангели Меркель. Свого часу фон дер Ляєн змогла докорінно реформувати консервативну німецьку сімейну політику під час роботи міністеркою з питань сім’ї. Зокрема вона збільшила кількість дитячих садочків та реформувала законодавство щодо відпусток по догляду за дітьми, що включало два оплачувані місяці декрету для татусів.

Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті