Головна Статті Санна Марін заявила, що вона та її уряд потерпають від мови ворожнечі

Санна Марін заявила, що вона та її уряд потерпають від мови ворожнечі

4
431
Санна Марін

Прем’єрка Фінляндії Санна Марін заявила, що вона, а також міністерки її уряду потерпають від цькування та проявів мови ворожнечі через їхню стать та зовнішній вигляд. Про це пише Reuters.

«Ми бачимо, що, коли ви – молода жінка, яка обіймає високу посаду, мова ворожнечі часто сексуалізована», – сказала Марін в інтерв’ю Reuters.

Санна Марін перебуває на посаді більше двох років. У грудні 2019 року вона стала наймолодшою очільницею уряду Фінляндії та наймолодшою прем’єркою у світі.

Санна Марін та міністерки уряду Фінляндії

Ключові посади в уряді та ключові політичні партії в країні також очолюють жінки. Так, міністерка внутрішніх справ Марія Охісало стоїть на чолі Зеленої ліги, міністерка освіти Лі Андерссон є лідеркою Лівого альянсу, міністерка економіки Каті Кулмуні керує Центристською партією, міністерка юстиції Анна-Майа Генрікссон очолює Шведську народну партію Фінляндії.

У грудні міністерка у справах сім’ї Кріста Кіуру, оголосила, що вагітна. Це буде п’ята міністерка в уряді Марін, яка народила дитину та піде у відпустку по догляду за дитиною під час перебування на посаді.

Марін, яка має понад 540 000 підписників в Instagram із усього світу, сказала, що не дозволить, аби мова ворожнечі впливала на неї чи на її рішення. Але вона стурбована тим, що соціальні мережі стають більш агресивними.

«Я мати і молода людина, яка має друзів і соціальне життя»

У грудні минулого року Санна Марін потрапила до заголовків національних та міжнародних газет. Тоді мережі поширили її фото, де прем’єрка відпочиває у нічному клубі після того, як дізналася, що у міністра закордонних справ діагностували COVID-19. У соцмережах розкритикували таку поведінку політикині. Через чотири дні після події Марін вибачилася, сказавши, що їй слід було вчинити інакше.

Відвідування вечірок у клубах прем’єрки Фінляндії під час пандемії стали темою мемів у всьому світі, деякі з яких були гумористичними, інші – образливими

Деякі опоненти дорікали, що Санна Марін з’являлася на обкладинках найбільших світових модних журналів. А також засуджували, що вона проводить час із поп-співаками та впливовими особами.

«Я така, яка я є, 36-річна мати і молода людина, яка має друзів і соціальне життя», – наголошує Марін.

«У політики має бути людське обличчя»

Вона каже, що любить прибирання та 20-кілометрові пробіжки на свіжому повітрі й хоче, щоб у політики було людське обличчя. А ще лідерка прагне показати молоді, що молоді люди також можуть бути лідерами й лідерками та обіймати високі посади.

 «У всьому світі образ лідера, як і раніше, дуже чоловічий… уже не кажучи про те, що недостатньо лідерів серед молоді», – сказала Марін, наголосивши, що хоче змінити це.

У звіті Центру стратегічних комунікацій НАТО, який презентували в лютому минулого року, зазначено, що фінські політикині найчастіше стають жертвами кібербулінгу.

Флешмоб #imwithsanna («Я з Санною»)

Нагадаємо, що в жовтні 2020 року Санна Марін наразилася на скандал у соцмережах після того, як знялась для глянцевого журналу Trend у чорному піджаку з глибоким вирізом. Користувачі Instagram журналу відзначали, що така зйомка недоречна для людини у статусі прем’єр-міністра. Проте прихильники й прихильниці Санни Марін оголосили фелшмоб на підтримку прем’єрки: під хештегом #imwithsanna («Я з Санною») як прості люди, так і знаменитості опублікували пости на підтримку Марін.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті