Головна Статті Щоб жили окремо від батьків: в Іспанії запровадили субсидію для молоді

Щоб жили окремо від батьків: в Іспанії запровадили субсидію для молоді

2
242
Ракель Санчес
Ракель Санчес. Фото – REUTERS/Javier Barbancho

В Іспанії вводять субсидії на житло молодим людям з низьким доходом, щоб стимулювати їх з’їхати від батьків. Про це пише Reuters.

Міністерка з питань житлово-комунального господарства Ракель Санчес повідомила, що іспанці віком до 35 років і з річним доходом менше 24 318 євро можуть вимагати щомісячну субсидію у розмірі 250 євро на оренду житла на 2 роки.

Субсидія «є важливим елементом для того, щоб ціни на оренду перестали бути перешкодою для емансипації молоді», – зазначила Санчес.

В Іспанії все більше молодих людей живуть із батьками. За офіційними даними, 55% 25-29-річних живуть із батьками, і це найвищий показник у Європі. Водночас 29% осіб віком до 25 років реєструються як безробітні.

Та прямі субсидії на оплату оренди також можуть бути набагато менш ефективними, ніж сподівається влада. Підвищений попит на невеликі квартири призведе до збільшення ціни на них, зазначив речник веб-сайту нерухомості Idealista Франсіско Інарета.

«Попередній досвід показав, що основним наслідком субсидій є ​​пряме підвищення ціни», – зазначив він.

Експерт додав, що орендарі, які заробляють вище запровадженого обмеження, відчують дискримінацію, адже платитимуть за житло більше, при цьому не отримуватимуть ніякої допомоги від держави.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті