Парламент Шотландії першим у світі схвалив план із забезпечення доступності санітарно-гігієнічних виробів для всіх жінок, пише Дзеркало тижня з посиланням на Reuters.
Відповідно до законодавства, всі необхідні предмети гігієни будуть безкоштовними, їх можна буде взяти у спеціально відведених громадських місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки. Очікується, що вартість втілення плану складе близько 24,1 млн фунтів (31,2 млн доларів).
Законопроект про безоплатне надання санітарно-гігієнічної продукції пройшов перший етап, набравши 112 голосів, при цьому не було голосів проти, і тільки один депутат утримався. Тепер починається другий етап, коли члени автономного шотландського парламенту можуть пропонувати поправки.
Депутатка Моніка Леннон, яка запропонувала законопроект, вважає, що це рішення показує, наскільки серйозно парламент ставиться до гендерної рівності. За її словами, продукція, необхідна для природних функцій людського тіла, повинна бути однаково безкоштовна та доступна – так само, як туалетний папір, серветки, рушники тощо.
Нагадаємо, в 2018 році Шотландія стала першою країною в світі, яка надала безкоштовні санітарні продукти в школах, коледжах і університетах.
Тим часом, санітарні товари в Британії наразі оподатковуються податком у 5%. Уряд колишнього прем’єр-міністра Девіда Кемерона заявив, що хоче покласти край цьому «податку на тампон», але його руки зв’язані правилами Європейського союзу, які встановлюють податкові ставки для певних продуктів. В уряді оголошували, що знизять податок ще в 2016 році, але поки що цього не сталося.
У минулому році в країнах Євросоюзу жінки, яким виповнилося 65 років, отримували пенсію в середньому на 30% нижчу, ніж чоловіки. Наголошується, що гендерний розрив скорочується, і зараз він на 4 процентних пункту менше порівняно з 2010 роком (34%).
Хоча жінки отримували менші пенсії у всіх державах-членах ЄС, ступінь розриву сильно відрізняється. Найбільша різниця спостерігалася в Люксембурзі, де жінки отримували пенсію на 43% менше, ніж чоловіки. За Люксембургом йдуть Мальта (42%), Нідерланди (40%), Австрія (39%), Кіпр (38%) і Німеччина (37%). Найменша різниця в сумі пенсій була в Естонії (1%), Данії (7%), Словаччині (8%), Чехії (13%) та Угорщині (16%).
50%