Головна Статті Штрафів не буде: жінкам поки не треба йти до військкоматів

Штрафів не буде: жінкам поки не треба йти до військкоматів

3
302
Ганна Маляр
Ганна Маляр

У 2022 році триватиме перехідний період для військкоматів. За цей час мають спростити процедуру постановки на військовий облік як чоловіків, так і жінок. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у своєму Фейсбуці.

«Прямо зараз не треба жінкам іти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених із військово-обліковими спеціальностями. Тож будуть зміни, про які Міноборони обов’язково повідомить», – запевнила Ганна Маляр.

Читайте також: Жіночі бронежилети: непотрібна забаганка чи турбота?

Вона додала, що штрафів протягом 2022 року не буде. Також у міністерстві вивчають питання переведення процедури становлення на військовий облік у онлайн-формат.

«Опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік як чоловіків, так і жінок. У тому числі і «цифровізація» тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн», – прокоментувала Маляр.

17 грудня вступив у силу наказ Міноборони, відповідно до якого жінки мають стати на обов’язковий військовий облік.

Перелік містить понад 100 спеціальностей, які охоплюють майже всі сфери: від громадського харчування, юриспруденції та економіки до видавництва та поліграфії.

Деякі народні депутатки намагалися стати на облік, однак поки їм це не вдалося. Юлія Клименко, депутатка від партії «Голос», написала, що у військкоматі спочатку здивувалися її ініціативі, а потім відправили проходити медогляд. Політикиня припустила, що збирання потрібних документів займе близько місяця.

«Невже не можна спростити облік для жінок, більшість із яких мають роботу, дітей і домашні клопоти, щоб вони могли зробити реєстрацію електронно, через Дію, листом чи ще якимось простим рішенням?», – зазначила Клименко.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті