Жінки — це 50% успіху України

Суд: Заклик до захисту «традиційних цінностей» є підбурюванням до дискримінації

Київський окружний адміністративний суд визнав підбурюванням до дискримінації рішення депутатів Чернівецької обласної ради звернутися до Верховної Ради України, президента та Кабінету Міністрів, щоб ті «вжили заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захистили традиційні сімейні цінності». Про це пише ZMINA з посиланням на директора правозахисного бюро «Ми – є!» Володимира Косенка (бюро виступає позивачем у справі – ред.).

«Після 19 місяців судових баталій учора в реєстрі з’явилося рішення суду в справі. Йдеться про хвилю звернень місцевих і обласних рад, громадських та релігійних організацій до влади щодо захисту інституції сім’ї в Україні. Загалом таких звернень було понад 150», – пише Косенко. 

У позовних вимогах бюро «Ми – є» йшлося про те, щоб суд визнав дії Чернівецької облради протиправними й такими, що підбурюють до дискримінації, і скасував його.

Так, у рішенні суду зазначають, що «вказане звернення ухвалено не на підставі та не в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України», «не вирішує будь-якого питання місцевого значення», а зазначені у зверненні питання «не пов’язані передусім з життєдіяльністю чи спільними інтересами територіальних громад»:

«Відтак прийняття рішення поза межами своїх повноважень та не з тією метою, з якою це повноваження надано, є підставою для визнання протиправним та скасування такого рішення».

Водночас, як пояснює в коментарі ZMINA Косенко, суд лише встановив, що звернення не відповідає вимогам чинного законодавства: «Він також визнав, що рішення ухвалено з порушенням статті 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», оскільки містить ознаки підбурювання до дискримінації, але не скасував його».

Нагадаємо, в Україні час від часу активізовуються антигендерні рухи. Так, нещодавно Рада Церков застерегла парламент від прийняття законопроєктів, спрямованих на впровадження гендерної ідеології в законодавство України.

50%