Головна Відео «Це робить вона»: майже сотня відеоісторій від українських політикинь

«Це робить вона»: майже сотня відеоісторій від українських політикинь

3
1,127
Колаж із героїнями кампанії "Це робить вона"

В Україні провели громадсько-просвітницьку кампанію «Це робить вона». Організатори обрали формат відеоісторій, щоб розповісти про політикинь, які є активними ініціаторками позитивних змін у своїх громадах. До кампанії долучилися майже сто жінок-лідерок із різних куточків країни.

Розповісти про переваги рівності й мотивувати жінок іти в політику

Проєкт стартував напередодні місцевих виборів і тривав кілька місяців. Організатори вирішили нагадати, що жінок в українській політиці все ще відчутно менше, ніж чоловіків. Так, кількість депутаток у Верховній Раді становить близько 21%. Тод як кількість жінок в уряді не перевищує 9%. Очевидно, що цей дисбаланс потрібно виправляти. Адже згідно з опитуванням громадської думки, яке проводив Національний Демократичний Інститут, дві третини чоловіків та жінок в Україні (66%) прагнуть більш збалансованого залучення жінок і чоловіків до політичного життя.

Мета кампанії «Це робить вона» — розкрити переваги рівності між жінками та чоловіками в політиці, а також мотивувати жінок долучатися до громадсько-політичного життя на місцевому та національному рівнях.

Героїні кампанії поділилися своїм досвідом, а також розповідями про тих жінок, які стали для них прикладами для наслідування. Зокрема, історіями героїнь двотомника «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона» — наймасштабнішого за авторським складом проєкту про відомих жінок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу.

Читайте також: Післясмак від перегонів: що думають кандидатки про свою участь у місцевих виборах?

Крім того, в межах кампанії створили сайт «Це робить вона» з відеоісторіями героїнь проєкту. Відеоролики поширювались у соціальних мережах із використанням хештегу #церобитьвона.

Сторінка сайту кампанії "Це робить вона"
Сайт кампанії «Це робить вона»

Надихнутися історіями учасниць

За словами заступниці головної редакторки платформи «Жінки – це 50% успіху України» Вікторії Кобиляцької, за ці місяці всі героїні відеоісторій стали ніби рідними для команди проєкту.

«Ми слухали їхні розповіді, а потім слідкували за ними в Фейсбуку, читали, як у кого проходить виборча кампанія, підтримували. Про кожен ролик можна довго говорити, але відзначу, що чи не найбільшу кількість реакцій у соцмережах викликала історія, яку розповіла учасниця проєкту Руслана Родюк із Прибужанівської ОТГ, що на Миколаївщині. Про мисткиню Емму Андрієвську. Під цим відео розгорнулися неабиякі баталії. Когось зачепило, що ми вживаємо фемінітиви. Але найбільше всіх вразило, що Андрієвська – українка, родом із Донбасу, живе в Німеччині, проте свою творчість присвятила Україні й пише лише українською… Думаю, що для всіх цей проєкт став ще однією можливістю надихнутися історіями сучасниць, а потім відкрити двотомник «Це зробила вона» і «Це теж зробила вона», щоб перечитати історії видатних жінок», – зауважила Кобиляцька.

«Кампанія «Це робить вона» дозволила проілюструвати через реальні історії неймовірний лідерський потенціал жінок, які поділилися своїми ідеями та, впевнена, надихнули інших жінок рухатися вперед. Для нас важливо актуалізувати тему жіночого лідерства. Адже, як показують наші дослідження, питання рівності для українців є важливим, і вони прагнуть кращого балансу між жінками та чоловіками у всіх сферах життя. Цей проєкт продовжить жити у справах наших героїнь та тих, хто долучається та підтримує жінок», – наголосила Олена Єна, директорка програми «Жінки-Лідерки» Національного Демократичного Інституту.

Кампанію реалізували медіа-платформа «Жінки – це 50% успіху України» та Національний Демократичний Інститут (НДІ) у співпраці з видавництвом «Видавництво» за підтримки Швеції.

НДІ є некомерційною, неурядовою організацією, яка працює задля підтримки та зміцнення демократичних інституцій по всьому світі шляхом співучасті громадян, відкритості та підзвітності уряду. Більше інформації про НДІ можна отримати на сайті: www.ndi.org.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео