Головна Статті Це сказала вона: Впізнайте видатну українку за цитатою (ТЕСТ)

Це сказала вона: Впізнайте видатну українку за цитатою (ТЕСТ)

До 30 листопада в межах міжнародної кампанії #SheSaid в українських Вікіцитатах удруге проходить марафон «Це сказала вона». Він присвячений створенню і покращенню підбірок цитат видатних жінок, долучитися можуть всі охочі. 

Наразі в українських Вікіцитатах 4 532 статті про персоналії і з них 819 — про жінок (18%). Щоб покращити ситуацію та зробити вислови авторства видатних жінок та про них більш доступними для українських читачів, якраз і проходить марафон «Це сказала вона».

Платформа «Жінки — це 50% успіху» вирішила й собі приєднатися до марафону. Ми пропонуємо вам впізнати видатних жінок за їхніми цитатами. Проходьте наш імпровізований тест і діліться своїми результатами в соцмережах.

0%

«Якби я народилася чоловіком, то підкорила б Європу. Народившись жінкою, я виснажила енергію на суперечки з долею і ексцентричні витівки»

Правильно! Неправильно!

Марія Башкірцева — українська і французька художниця, майстриня жанрового живопису; скульпторка та письменниця. У її спадщині — понад 150 полотен, вона стала однією з перших жінок-художниць, чиї роботи потрапили до колекції Лувру. Була учасницею руху суфражисток під псевдонімом Поліни Ореллі опублікувала статтю в журналі про художниць, які не могли навчатися та виставляти свої роботи нарівні з чоловіками, і про подвійні стандарти моралі тодішнього суспільства.

«Я ніколи не була духовно нижча за оточення, але завжди була самітна, ніхто мене не розумів, ніхто не любив, бо я для них була надто розумна і надто поважна, а коли я закохувалася у когось, він виявлявся боягузом, а мені таких не треба»

Правильно! Неправильно!

Ольга Кобилянська — українська модерністська письменниця, рання учасниця жіночого руху на Буковині. Була ініціаторкою створення «Товариства руських жінок на Буковині», допомагала Наталі Кобринській видавати альманах «Наша доля», очолювала таємне товариство «Кружок українських дівчат».

«Усі хочуть приємностей. Приємностей від дружини. Приємностей від коханки. Приємностей на службі. Приємностей в кіно. А хто дивиться в небо? Ті, що з їх зморщок росте хліб»

Правильно! Неправильно!

Алла Горська — українська художниця, громадська діячка, одна із засновниць руху шістдесятництва, одна з перших представниць андеграунду, відома діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні. Створила творили низку монументальних робіт у Донецьку, Києві, Краснодоні, позначених впливами українського бароко та мексиканського монументалізму.

«Ступінь самореалізації залежить від того, скільки людина вкладає зусиль і волі в те, що вона хоче здійснити. Провидіння не любить ні ледачих, ні літеплих»

Правильно! Неправильно!

Емма Андієвська — українська письменниця, поетеса та художниця, що працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Вона є членкинею Українського ПЕН-клубу і входить до Національної спілки письменників України. У творчому доробку мисткині близько 9 тисяч картин, чотири романи, 30 поетичних збірок, а також книжки малої прози.

«Ми поклали собі метою впливати на розвій жіночого духа через літературу, бо література була всебічним образом ясних і темних сторін суспільного ладу, його потреб і недостатків. Я через літературу дійшла до зрозуміння жінки в суспільстві – тож хотіла і других повести за собою»

Правильно! Неправильно!

Наталія Кобринська — українська письменниця, організаторка жіночого руху в Україні. Стояла біля витоків фемінізму. Видавала альманах «Перший вінок» – антологію жіночої творчості, що була зібрана, упорядкована й видана жінками. На сторінках альманаху Кобринська опублікувала програмні для фемінізму статті: «Про рух жіночий в новійших часах», «Руське жіноцтво в Галичині в наших часах», «Замужня жінка середньої верстви», «Про первісну ціль Товариства руських жінок в Станіславові» та інші.

«Завжди терновий вінець буде кращий, ніж царська корона. Завжди величніший путь на Голгофу, ніж хід тріумфальний»

Правильно! Неправильно!

Лариса Косач, відома як Леся Українка. Вона писала прозу, поезію, драматургію та публіцистику. Збирала фольклор. Знала понад 10 мов. Її називають феміністкою свого часу. Більше дізнатися про це можна, послухавши подкаст розмови із серії «Це зробила вона» з літературознавицею Тамарою Гундоровою.

Радимо також пройти наш тест

Спитай у Лесі: ворожіння на поезії Лесі Українки

«… коли до цивілізаційної і культурної праці стане також жінка, то вона, як істота наділена іншим, ніж у чоловіка, мозком і серцем, з іншими вимогами і бажаннями, внесе до культури зовсім нові, свіжі цінності, поглибить її та поширить. Відмінна психічна і інтелектуальна конструкція жінки мусить необхідно потягнути за собою повну перебудову державного суспільного ладу і перетворення всієї культури світу»

Правильно! Неправильно!

Мілена Рудницька – феміністка, громадська та політична діячка, письменниця, журналістка, лідерка українського жіночого руху Галичини. Була однією із засновниць Українського Національно-Демократичного Об’єднання, згодом від цієї організації була обрана послом до Польського сейму, де протягом семи років працювала у складі комісій з питань освіти та закордонних справ.

«Українська жінка не сміє замкнутися в своєму теремі і відірватися від цілого многобарвного світу, що лежить поза ним, доки вона цілком не збагне всіх суворих і жорстоких вимог, які той світ ставить до неї і до її родини»

Правильно! Неправильно!

Олена Теліга — українська поетеса, публіцистка, діячка ОУН. Авторка відомого феміністичного маніфесту «Якими нас прагнете?». Очолювала Спілку українських письменників, входила до складу Української Національної Ради.

«Яка різниця для снайпера — чоловік ти чи жінка? Головне, щоб стріляв чи стріляла влучно!»

Правильно! Неправильно!

Людмила Павличенко — снайперка часів Другої світової війни. Пішла на фронт доброволицею. Брала участь у боях у Молдові, в обороні Одеси та Севастополя. Особисто застрелила щонайменше 309 військовослужбовців противника. Людмилу Павличенко вважають найуспішнішою снайперкою в історії.

«Фемінізм — непоганий інструмент, щоб називати речі своїми іменами»

Правильно! Неправильно!

Соломія Павличко — українська інтелектуалка, дослідниця літератури, перекладачка, письменниця, публіцистка, авторка праць із теорії літератури та історії фемінізму. Започаткувала в Україні видання феміністичної літератури, займалася ідеєю партнерської сім'ї, відстоювала образ нової української жінки. Засновниця видавництва «Основи». Учасниця Революції на граніті.

Підбиваємо підсумки

Правильно! Неправильно!

Це сказала вона: Впізнайте видатну українку за цитатою (ТЕСТ)
Дорогу осилить та, що йде!

І здається, ви на правильному шляху, якщо пройшли цей тест і дізналися для себе багато нового.
Потужний результат!

Ми пишаємося вами та вашим умінням давати собі раду з такими складними завданнями!
Захоплюємося вами!

Це нереально круто — не лише знати жіночу історію, а й упізнавати видатних українок за їхніми цитатами.
Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті