Головна Статті Цінності під час війни: у Києві стартував Український жіночий конгрес

Цінності під час війни: у Києві стартував Український жіночий конгрес

1
492

«Українки несуть цінності добра у європейське суспільство та руйнують стереотипи російської пропаганди», – зазначила віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк під час відкриття VI Українського жіночого конгресу.

Сьогодні розпочався Шостий український жіночий конгрес. Основною темою заходу є «Цінності під час війни». На події учасниці та учасники обговорюють виклики, які постають перед жінками під час війни, та тим цінностям, з якими українська та світова спільнота ці виклики долає.

Усього буде 50 спікерів і спікерок, які візьмуть участь у 4 дискусійних панелях та 4 спеціальних подіях.

Розпочала конгрес віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк. Вона зазначила, що українки, які змушені були покинути рідні домівки з початком повномасштабного вторгнення, та шукати прихистку в країнах ЄС, несуть у суспільство цінності добра.

Олена Кондратюк

«Попри виклики війни, які додали неймовірних випробувань матерям із дітьми ще й випробування розлукою, втрати та страху вратити чоловіків, братів, синів, – українки несуть цінності добра в європейське суспільство. Вони швидко адаптуються, навчаються, своїм прикладом вони руйнують стереотипи російської пропаганди про українців і українок», – зазначила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка також вказала на необхідність обєднання зусиль для повоєнного відновлення України.

«Це неймовірна, велика місія, у якій жінки на рівні з чоловіками повинні відігравати ключову роль. І наше головне завдання сьогодні – забезпечити жінкам доступ до ухвалення рішень і справедливого розподілу ресурсів у процесі відбудови України, у зміненні європейської архітектури безпеки та захисті спільних цінностей», – підкреслила вона.

Кожна українка зараз у одній особі є рятувальницею, психологинею та антикризовою менеджеркою

На Конгресі також виступила перша леді України Олена Зеленська, яка наголосила на незламності та силі українок.

«За ці місяці вторгнення українські жінки не тільки звикли до постійної загрози, але й навчилися з цим жити. Там, де звучить «треба» – українка вже знає, «як». Вона навчилася миттєво доставляти гуманітарну допомогу та евакуйовувати найскладнішими маршрутами, розбиратися у дронах та турнікетах, зброї та тактичній медицині, облаштуванні бомбосховищ, а тепер ще й у електрогенераторах.

Кожна українка зараз у одній особі є рятувальницею, психологинею та антикризовою менеджеркою. І кожна є мультизадачною. Тому роль українки на війні – лідерська. Бо лідер це не якась одна людина, їх може бути багато, бути лідером – це віддавати більше, ніж отримуєш, і надихати. Українські жінки саме такі. І важливо, щоб після перемоги батьківщина зробила те саме для них», – зазначила Олена Зеленська.

В українців та українок є шанс збудувати принципово нову Україну

Юлія Паєвська

Російська агресія проти України, яка принесла не лише загибель тисяч людей, а й значні руйнування та знищення багатьох міст, дає українцям і українкам шанс збудувати нову Українську державу. Про це заявила парамедикиня, звільнена з російського полону, Юлія Паєвська (позивний «Тайра»).

«Коли Маріуполь знищували авіацією і артилерію з моря, і я бачила, як усе руйнується, мені спало на думку, що місто було радянським, і Росія зараз сама руйнує те, що могло поєднувати. Вона руйнує зв’язки, які могли б відродитися. І у нас є шанс на цих руїнах, концтаборах, крові і стражданнях збудувати абсолютно нову Україну. Не відродження старої, а принципово нову», – зазначила Юлія Паєвська.

Слідкувати за трансляцією і слухати інші важливі промови учасників та учасниць УЖК можна на фейсбук-сторінці та сайті Українського жіночого конгресу

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті