Головна Статті У Франції тисячі людей вийшли на акції проти домашнього насильства

У Франції тисячі людей вийшли на акції проти домашнього насильства

4
283
У Франції протестують проти домашнього насильства

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці по всій Франції із закликом припинити домашнє насильство, пише DW.

Активісти та активістки закликали уряд зробити більше для запобігання насильству щодо жінок.

Демонстрації розгортаються на фоні зростання дискусій навколо домашнього насильства. Адже приблизно кожні три дні у Франції жінка помирає від насильства з боку її партнера.

Читайте також: #MeTooPolitique: французькі політикині виступили проти сексизму й домагань

Протести відбулись у Парижі та інших містах країни. У столиці протестувальники йшли за банером із написом: «Припиніть сексизм і сексуальне насильство».

Також серед гасел, які тримали учасники й учасниці протесту, були надписи «Геть патріархат», «Трансфобія вбиває» та «Зупинити феміциди!»

Чого вимагають протестувальниці й протестувальники?

Активісти закликали президента Еммануеля Макрона та його уряд збільшити витрати на запобігання насильству щодо жінок із 360 мільйонів євро (406 мільйонів доларів) до 1 мільярда євро.

Вони також вимагають збільшити фінансування для притулків для жінок, які зазнали домашнього насильства. Наразі лише близько 40% потерпілих пропонують місце в притулку і лише 12% отримують юридичну та психологічну підтримку.

Протести у Франції проти насилля над жінками

Міністерка з питань гендерної рівності Елізабет Морено в інтерв’ю на радіо «Європа 1» зазначила, що уряд уже посилює допомогу жінкам, які постраждали від насилля. Вона також розповіла, що відбуваються навчання для поліцейських та запровадження телефонів екстреної допомоги для постраждалих від насильства.

Читайте також: Рада проголосувала за посилення відповідальності за гендерне насильство

Чому люди протестують?

Згідно із дослідженням 2017 року, понад 220 000 жінок щорічно стають жертвами сексуального насильства з боку нинішніх або колишніх партнерів.

Активісти та активістки, які організували протести у Франції, заявили, що щонайменше 101 жінка була вбита їхніми нинішніми або колишніми партнерами з початку 2021 року.

«Ми завжди покладаємо провину на жінок. Натомість вони ніби потрапляють у тенета. Це схоже на павука, який оточує вас своєю павутиною», – сказав один із демонстрантів, додавши, що людям, які перебувають у пастці домашнього насильства, дуже складно.

Протести проводять напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який в усьому світі відзначають 25 листопада.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті