Головна Статті У Кувейті жінкам дозволили обіймати бойові посади, але заборонили мати зброю

У Кувейті жінкам дозволили обіймати бойові посади, але заборонили мати зброю

1
2,098

У Кувейті жінкам дозволили обіймати бойові посади в армії, але заборонили носити зброю, пише The Guardian. У Міністерстві оборони зазначають, що жінкам, які вступають у військову службу, потрібен дозвіл чоловіка-опікуна.

Кувейтські жінки обурені цим рішенням. Активістки назвали цю політику «один крок вперед, два кроки назад». Міністерство оборони також постановило, що жінки у збройних силах, на відміну від цивільних, повинні покривати голову.

«Я не знаю, чому існують такі обмеження для вступу в армію. У нас жінки працюють у всіх сферах, включаючи поліцію, де немає таких обмежень», – говорить учителька і членкиня жіночого комітету Кувейтської футбольної асоціації Гадер аль-Хашті.

Читайте також: Армія Ізраїлю запроваджує спеціальне харчування для бійчинь

Гадер аль-Хашті також розповіла, що її мати допомагала опору, коли іракський диктатор Саддам Хусейн вторгся у Кувейт у 1990 році.

«Моя мама під час іракського вторгнення ховала зброю під свою абаю (довга традиційна арабська жіноча сукня з рукавами – ред.) і перевозила її членам опору Кувейту. Мій батько заохочував це. Я не розумію, чому тепер вони вважають жінок слабкими», – сказала Хашті.

Смерть не бачить різниці між чоловіками та жінками

У жовтні міністерство дозволило жінкам обіймати посади бойових офіцерок. Але ввело обмеження після того, як депутат-консерватор Хамдан аль-Азмі заявив, що наявність жінок серед бойових офіцерів «не відповідає жіночій природі».

«Армія повинна інтегрувати як жінок, так і чоловіків. Смерть під час бою не бачить різниці між чоловіками та жінками», –  прокоментувала обмеження феміністка, студентка Кувейтського університету Ібтіхаль аль-Хатіб.

Кувейт
Жінки-активісти мітингують біля Національної асамблеї в Кувейті, 7 лютого 2022 року

Читайте також: Вагітні жінки в армії: подбати чи списати?

У свою чергу, голова Кувейтського жіночого культурного та соціального товариства Лулва Салех аль-Мулла сказала, що обмеження міністерства є дискримінаційними та неконституційними. Активістка зазначила, що такі обмеження можуть стати причиною судових позовів до міністерства.

«У нас є жінки, які захищали свою країну. Ніхто їм не наказував цього робити. Їх мотивувала любов до своєї країни. Ми мусульманська країна, це правда. Але ми вимагаємо, щоб закони не підпорядковувалися фетвам (релігійна настанова мусульман – ред.). Особиста свобода гарантується конституцією, на якій ґрунтуються закони країни».

Кувейт вважають однією із найбільш відкритих країн Перської затоки. Кувейтські жінки отримали право голосу в 2005 році.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті