Головна Статті У Південній Африці міністерка закликала школярок «розгортати підручники і стуляти ноги»

У Південній Африці міністерка закликала школярок «розгортати підручники і стуляти ноги»

3
402
Фофі Раматуба

Міністерка охорони здоров’я провінції Лімпопо (Південна Африка) Фофі Раматуба потрапила у скандал, коли під час зустрічі зі школярками порадила «розгортати підручники і стуляти ноги». Таким чином вона хотіла попередити дівчат про незаплановану вагітність, пише BBC.

Користувачі соцмереж розкритикували міністерку цю пораду та запитали, чому вона спрямована лише до дівчат. У відповідь на коментарі Фофі Раматуба зазначила, що її звертання стосувалося також і хлопців.

Фофі Раматуба відвідала середню школу, щоб відзначити перший день нового навчального року. Під час зустрічі з учнями, вона виступила із промовою: «Дівчаткам я кажу: «Розгортайте книжки, стуляйте ноги. Не розтуляйте ноги, розгортайте книжки. Дуже дякую».

Раматуба додала, що дівчат зваблюють старші чоловіки, пропонуючи предмети розкоші, серед яких дорогі перуки та мобільні телефони.

Такі поради міністерки спричинили критику в соцмережах після того, як відео виступу опублікували.

«Це невдалий спосіб говорити з дітьми про насильство, секс та згоду», – написав один із користувачів соцмереж.

Опозиційна політикиня Сівівей Гваруб назвала такі рекомендації проблематичними.

«Під час цієї зустрічі можна було провести фахову розмову про вступ до інтимних стосунків за згодою. Натомість ви звинуватили потерпілих від насилля, чинили тиск на дівчат», – написала Гваруб у своєму Twitter.

Фофі Раматуба прокоментувала місцевому ЗМІ, що її звернення вирвали з контексту. А порада також стосувалася і хлопців.

«Я сказала хлопцям зосередитися на освіті, а не спати з дівчатами», – наголосила міністерка.

Вона додала, що її виборці «оцінили повідомлення».

«Вони навіть казали, що бояться говорити про це, і дякували мені, що я називаю речі своїми іменами», – зауважила Раматуба.

Урядова статистика свідчить, що у 2020 році понад 33 тисячі дівчаток у віці до 17 років народили. За даними організації «Save the Children» така тенденція поширена у Південній Африці через те, що відсутній доступ до медичних послуг та всебічної сексуальної освіти.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті