Головна Статті У Польщі спробували просунути законопроєкт про цілковиту заборону абортів

У Польщі спробували просунути законопроєкт про цілковиту заборону абортів

1
418

Сейм Польщі 1 грудня проводив дебати щодо так званого громадянського законопроєкту, який пропонує повністю заборонити аборти і прирівняти їх до вбивства й карати багаторічним ув’язненням. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на RMF24.

Що передбачає законопроєкт?

Після минулорічного рішення Конституційного суду, який визнав незаконним аборт через вади плоду, законних підстав для переривання вагітності у Польщі залишилось дві — загроза для життя і здоров’я матері або обгрунтована підозра, що вагітність стала наслідком «забороненого акту». За порушення жінку не карають. А особі, яка допомогла перервати вагітність або переконує жінку зробити аборт загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. 

Проєкт, що пропонує прирівняти будь-яке переривання вагітності до вбивства, підготували ініціативи «За право на життя» та «Стоп аборти» і зібрали за нього 130 тисяч підписів. Ним покарання пропонують запровадити і для жінки, і для лікаря — від 5 до 25 років позбавлення волі. У тому числі якщо є загроза для життя, або якщо жінка пережила згвалтування. В окремих випадках пропонували навіть довічне ув’язнення.

«Не чекай моєї крові»

Жінки протестують проти заборони абортів у Польщі

Під Сеймом зібрався протест проти проєкту з гаслами «Не чекай моєї крові» та «Жодної більше». Такі гасла були на останніх протестах, викликаних смертю вагітної жінки. Їй не поспішали робити аборт попри загрозливий стан. 

Поруч зібралась і група підтримки законопроєкту. Їх і противників ініціативи розділяла поліція. 

На дебатах проєкт розкритикували не тільки опозиція. Так, речниця правлячої партії «ПіС» Аніта Червінська зазначила, що партія проти і доручила цілковито відкинути його. 

«Ми ніяк не захищаємо життя, змушуючи жінок обирати між смертю або ув’язненням. Так може дійти до ситуацій, що жінка, яка стала жертвою згвалтування, отримає суворіший вирок, ніж гвалтівник», — наголосила Червінська. 

Зараз аборти дозволені лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері

У Польщі торік Конституційний суд визнав незаконним положення, яке дозволяло жінкам перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Це спричинило хвилю «чорних протестів» в усій Польщі. 

Польське законодавство щодо цього питання й раніше було одним із найсуворіших, а зараз аборти дозволені лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері. Переривання вагітності за бажанням жінки заборонене у Польщі від 1993 року.

Нині Кримінальний кодекс Польщі передбачає, що за переривання вагітності без належних причин польському лікареві загрожує навіть 8 років ув’язнення.

Тим часом Ordo Iuris — рух, що адвокатує повну заборону абортів у Польщі — підписав угоду про співпрацю з українським консервативним рухом «Всі разом».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті