Жінки — це 50% успіху України

У Раді пропонують криміналізувати заклики до «руйнування інституту сім’ї»

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічні заклики та/або пропаганду відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти) (№3316-1).

Законопроєкт подав народний депутат від «Опозиційної платформи — за життя» Олег Волошин. З документом можна ознайомитися на сайті парламенту.

Нардеп вважає, що в Україні виникла «загроза демографічної катастрофи» через «поширення ідей бездітництва (чайлдфрі), пропаганду руйнування інститутів сім’ї, позашлюбних статевих відносин та розпусти».

«На жаль, в останні роки в Україні поширюються небезпеки, пов’язані з відмовою від народження дітей, руйнуванням інституту сім’ї, поширенням позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти. В результаті демографічна ситуація в Україні стала критичною і є достатні підстави вважати, що процеси депопуляції  населення в Україні набули незворотного характеру. Фактично відбувається вимирання Українського народу», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Ініціатива передбачає, що в Кримінальний кодекс України буде введена стаття 161-1, згідно з якою публічні заклики та/або пропаганда відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти — караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 400 до 8 500 грн) або обмеженням волі на строк до 5 років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.  

Ті самі дії, вчинені посадовою (службовою) особою, караються штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн) або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, пропонують карати позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Крім того, законопроектом, зокрема, пропонується встановити, що до обставин, які обтяжують покарання, відноситься і вчинення злочину на ґрунті нетерпимості до інституту сім’ї або сімейних цінностей. Відповідні положення вводяться у статті ККУ щодо умисного вбивства, доведення до самогубства, умисного тяжкого тілесного ушкодження, умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, побоїв і мордування, катування, погрози вбивством, групового порушення громадського порядку, масових заворушень.

На ініціативу колег відреагувала народна депутатка від партії «Голос» Інна Совсун.

«А тим часом захисники скрєп з ОПЗЖ подали законопроєкт «про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічні заклики та/або пропаганду відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти)». От же ж не терпиться їм «рускій мір» в Україні будувати!», — зазначила політикиня.

Нагадаємо, раніше до Верховної Ради було внесено законопроєкт №3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності). Авторка — депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Цим документом пропонується встановити кримінальне покарання у вигляді штрафів та тюремного покарання за нетерпимість, публічні заклики, приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Петиція про відкликання цього законопроєкту набрала понад 17 тисяч голосів.  

Водночас, на сайті інтернет-представництва президента з’явилася петиція із закликом підтримати законопроєкт щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті стосовно ЛГБТІ-спільноти. Її 15 квітня подав Тимур Левчук, виконавчий директор ЛГБТ-організації «Точка опори». Петиція закликає президента публічно підтримати законопроєкт №3316, що передбачає криміналізацію злочинів ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

50%