Головна Статті У Запорізькій області кількість жінок у владі зменшилася: моніторинг

У Запорізькій області кількість жінок у владі зменшилася: моніторинг

0
532

У 22 радах територіальних громад Запорізької області жінки становлять 42,33%, чоловіки – 57,67%. Про це зазначено у результатах гендерного моніторингу, проведеного Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» у рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам».

Головами рад серед 22 об’єднаних територіальних громад області є тільки 22,73% жінок, при тому що головами сільських та селищних  рад на місцевих виборах у 2015 році було обрано 39% жінок.

Серед заступників голів рад жінки становлять 55,88%, а чоловіки – 44,12%.

Аналіз даних моніторингу виявив тенденцію: кількість жінок в радах об’єднаних територіальних громад знизилась на 14,1% і складає 41,33%, тоді,  як в радах сіл і селищ до об’єднання було 55,43%.

Керівник проекту Тамара Огородова пов’язує збільшення кількості чоловіків у владі з децентралізаційними процесами – створенням об’єднаних територіальних громад, зокрема з тим, що в бюджетах ОТГ з’явилося більше грошей:

«Зі збільшенням бюджетів збільшилася і кількість чоловіків у владі в цих громадах: із 45% (до об’єднання в громаду) до 58% (після об’єднання). Серед голів рад жінки складають 23% (до об’єднання їх було 39%). Паритетне представництво жінок і чоловіків 50% на 50% – у Гірсівській, Комишуваській, Малотокмачанській громадах. Найбільше жінок-депутаток – у Берестівській (68%), Таврійській (64%) – невеликі за кількістю жителів громади (до 5 353 осіб), найменше – у Чернігівській (15%), Приморській міській (19%) – де проживає більше 15 000 осіб. Тобто, чим більша громада – тим менше жінок у владі, чим менша громада – тим більше жінок у владі», – наголосила Огородова.

На презентації ґендерного проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», що відбулася 10 серпня у Запоріжжі, представниці міжфракційних депутатських груп Запорізької області «Рівні можливості» поділилися також досвідом впровадження гендерних ініціатив щодо покращення життя громади: захист прав дітей, гендерний аудит міських та обласних програм,  благоустрій міст та районів, призначення уповноваженого з гендерних питань (Запорізька обласна рада, Вільнянська та Василівська міські ради), порятунок життя породілей та закупка медичного обладнання для районної лікарні (Якимівська районна рада), просвітницька робота з трудовими колективами щодо внесення змін в колективні договори  (Молочанська міська рада) та підтримка роботи молочної кухні  (Енергодарська міська рада).

На сьогодні у Запорізькій області діє 15 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» у місцевих радах Запорізької області. Це найбільша кількість аналогічних груп серед областей України.

Проект «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» реалізується Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» спільно із Національним Демократичним Інститутом.

Проект здійснюється за підтримки уряду Великобританії через Фонд розвитку ефективного врядування.

50%

Джерело: http://www.ednist-fond.com.ua/2017/08/10/project_presentation/

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті