Жінки — це 50% успіху України

У Сирії вбили відому курдську політикиню

На північному сході Сирії  вбили дев’ятьох мирних жителів, серед яких відома курдська політикиня Еврін Халаф, пише The Guardian, посилаючись на Сирійську обсерваторію з моніторингу прав людини. Там припустили, що це могли бути вбивства на етнічному ґрунті.

Халаф була генеральним секретарем партії «Майбутнє Сирії». Політикиня відома своєю боротьбою за права жінок.

«У неї був талант до дипломатії, вона завжди брала участь у зустрічах з американцями, французами, іноземними делегаціями», — сказав політолог Мутлу Чівіроглу про вбиту.

Сирійська демократична рада (SDC) заявила, що Халаф та її водія «стратили» турецькі сили, пише видання Rudaw.net.

«Її витягли з автівки під час нападу й стратили наймані угрупування, підтримувані Туреччиною. Це сталося на міжнародній дорозі між Камішло та Манбіджем, водій теж був убитий», — йдеться у повідомленні SDC.

Однак сирійське курдське відділення ANHA повідомило, що за смерть політикині несуть відповідальність бойовики «Ісламської держави».

Партія «Майбутнє Сирії» була створена в березні 2018 року. Установчий з’їзд відбувся під гаслом «Демократична, плюралістична та децентралізована Сирія». Партія прагнула залучити членів різноманітних етнічних груп та релігій та налагодити відносини з Туреччиною й Іраком.

Халаф приділяла першочергову увагу проблемам жінок в автономному куточку Сирії. Минулого місяця вона відвідала форум жінок племені Табка (Сирія), де заявила, що пишається прогресом, якого вдалося досягнути жінкам у північно-східній Сирії під під керівництвом курдської адміністрації.

«Це величезне зібрання жінок — свідчення того, що вони змогли стати соціально активними й перестати ховатися за своєю маскою», — сказала вона ANHA на цій події.

Нагадаємо, 8 жовтня Туреччина почала наступ на територію, утримувану курдськими силами на північному сході Сирії. Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що мета Анкари — запобігти створенню «терористичного коридору» на кордоні Сирії та Туреччини.

Операцію розкритикувала низка країн та міжнародних організацій. Зокрема, вкрховний представник ЄС Федеріка Могеріні закликала Туреччину зупинити військову операцію у Сирії, бо вона може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації у цій країні. У зв’язку з військовою операцією Туреччини в Сирії уряди Німеччини та Франції 12 жовтня заявили про припинення поставок зброї Анкарі.

Через наступ Туреччини вже понад 130 тисяч людей на північному сході Сирії залишили місця свого проживання, прогнозують, що число біженців зросте до 400 тисяч.

50%