Папа Римський Франциск уперше призначив жінку на високу посаду в Державному секретаріаті (міністерстві закордонних справ) Ватикану. Про це повідомляє видання Vatican News.
66-річна Франческа Ді Джованні буде однією із двох заступників міністра закордонних справ держави. Вона відповідатиме за багатосторонні відносини.
Ді Джованні народилася 24 березня 1953 року в Палермо, Італія. Здобула юридичну освіту. В 1993 році розпочала працювати в Державному Секретаріаті Святого Престолу, у відділі в справах стосунків із державами. Спеціалізувалася на таких сферах, як імміграція та біженці, статус жінок, інтелектуальна власність і туризм. Вона заявила, що призначення було для неї неочікуваним.
«Уже багато років говорилось про потребу створення посади заступника секретаря з питань багатосторонніх стосунків – делікатної та відповідальної ділянки, що потребує особливої уваги. Але щиро зізнаюсь: я не очікувала, що Святіший Отець довірить це завдання мені. Ця посада нова, і я старатимусь докладати всіх зусиль для того, аби виправдати надії».
Відповідаючи на зауваження журналіста про те, що вона є першою жінкою, яка займає керівну посаду в Державному секретаріаті, дипломатка підкреслила, що таке рішення Папи Франциска свідчить про увагу до жінок.
«Жінка може мати певну схильність до того, аби знайти порозуміння, налагоджувати стосунки, сприяючи єдності. Сподіваюсь, що той факт, що я є жінкою, матиме позитивний вплив на це завдання», – підсумувала Ді Джованні.
Ватикан має дипломатичні відносини з 180 державами. Зараз жінки в цій країні займають лише кілька важливих посад. Папа Франциск виступає за поступове розширення ролі жінок і обіцяє призначати більше жінок на високі посади.
Виступаючи з проповіддю 1 січня, він сказав: «Жінки несуть мир і повинні бути більше залучені до процесів прийняття рішень. Коли жінки можуть ділитися своїми дарами, світ стає більш згуртованим, більш мирним».
50%