Жінки — це 50% успіху України

У Запоріжжі депутат облради зневажливо висловився про політичну активність жінок: «Ми йдемо в нікуди»

«Я жінок поважаю, але вони повинні займатися тією справою, яка їм закладена природою», – вважає депутат Запорізької обласної ради Сергій Знаменський. Відповідну заяву він зробив на засіданні постійної депутатської комісії з питань соціальної політики та праці, де розглядалося питання про результативність реалізації першого етапу Стратегії регіонального розвитку, пише видання 061.ua.

Сергій Знаменський – шеф-редактор газети «Позиція». Представляє у Запорізькій облраді партію «Нова політика», є головою комісії з питань соціальної політики та праці.

Повідомляється, що представники департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА намагалися пояснити членам комісії, на що були витрачені бюджетні кошти та як формується нова стратегія. Зокрема, за підсумками опитування з’ясувалося, що жителі хочуть бачити область не індустріальним центром, а історико-культурним комплексом, тож зараз триває збір проектних ідей від населення. Знаменський скептично сприйняв результати опитування.

«Ніхто ніяких ідей серйозних не подасть, бо люди зайняті своїм виживанням. Державна влада повинна взяти на себе відповідальність і запропонувати ідеї, які будуть розвиватися. А ви віддаєте це на відкуп людям! Ще й, якщо не помиляюся, 78% жінок у цій справі беруть участь. Про що взагалі можна говорити?! Ми йдемо в нікуди», – зазначив депутат.

Ольга Веснянка, медіатренерка, журналістка, адвокатка кампанії «Повага»:

– Мене не дивує ця провінційність у головах депутатів і чиновників. Я кажу «провінційність» не через географію їхньої роботи, а через те, що вони не залучені до загальноукраїнського та загальноєвропейського контексту, до того, як ми рухаємося до гендерної рівності. І такий пан Знаменський не один, бо буквально декілька місяців тому був випадок подібного штибу в Житомирі, коли член виконкому на засіданні теж обурився активністю мешканок міста. Мовляв, навіщо вони проводять усілякі фестивалі урбаністики, могли б займатися сім’єю.

Для того, щоб подібних висловлювань було менше, варто підсилювати різні види освітньої діяльності, культурні ініціативи, презентації книжок… Усе це має відбуватися не лише в Києві, Львові, Одесі чи на Донбасі. Бо як бачимо, до Запоріжжя і Житомира не так часто доходять активності такого ґатунку, а вони, безумовно, потрібні.

Хоча насправді не все так погано. Реакція на висловлювання Марченка була досить показовою у цьому плані. І я кажу не лише про флешмоб, а передусім про активність громади міста. Активісти й активістки, культурні діячі й діячки, а також медіа протестували, робили петицію, вимагали звільнення та вибачень. Це відбувалося досить жваво для такого регіону, де зазвичай прийнятий «одобрямс». Такого сплеску активності раніше не було. І зараз, як бачимо, виходить матеріал у місцевому виданні, де конкретним приводом є сексистський вислів депутата. Тобто сексистські випади привертають увагу, бо є гендерне середовище – працює міжфракційне об’єднання «Рівні можливості», організація «Гендер Зед», є гарний викладацький склад факультету журналістики Запорізького національного університету, є Тамара Огородова та її благодійний фонд «Єдність за майбутнє» та інші осередки, з якими можна взаємодіяти і боротися із подібними проявами сексизму.

Читайте також: У Запоріжжі хочуть провести тренінг із гендерної рівності для депутатів та чиновників

Нагадаємо, в липні заступник голови Запорізької обласної ради й уповноважений із питань забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок Владислав Марченко принизив жінок, що носять короткі спідниці, назвавши їх повіями. Соцмережі відреагували обуренням, жартами та флешмобом #ЗабулаЗапитатиУМарченка.

Згодом під час інтерв’ю Марченко оперував ганебними гендерними стереотипами, вдавався до об’єктивації жінок і їхньої ролі у суспільстві. Він також заявив, що не бачить у своїх висловлюваннях нічого сексистського.

Тим часом МФО «Рівні можливості» оприлюднило заяву із вимогою звільнити Марченка.

Крім того, в Житомирі в червні під час обговорення питання проведення урбаністичного фестивалю «Майстерня міста», член виконкому Руслан Годований заявив, що жінки повинні народжувати дітей, бо нема кому працювати.

«Я розумію, що ви, жінки, вже захопили всю владу в міській раді, вас вже більше, ніж чоловіків. Я розумію, що нас треба захищати, але я також розумію, що вас потрібно відправляти народжувати дітей», – наголосив Годований, чим викликав обурення колег і громадськості. Згодом він вибачився за свої заяви щодо жінок і подарував колежанкам квіти.

50%