Головна Статті Урсула фон дер Ляєн адвокатує введення гендерних квот у радах директорів компаній

Урсула фон дер Ляєн адвокатує введення гендерних квот у радах директорів компаній

5
357
Урсула фон дер Ляєн

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наполягає на розширенні представництва жінок у радах директорів компаній. Політикиня адвокатує ухвалення закону щодо гендерних квот, який відкладали ще в 2012 році, пише Reuters.

«Настав час рухатися вперед. Закон лежить на полиці вже 10 років, але за цей час відбулося багато змін», – сказала політикиня у коментарі для Financial Times.

Урсула фон дер Ляєн зауважила, що є незаперечні докази того, що компанії з різноманітним складом ради директорів більш успішні.

Читайте також: Рейтинг Forbes очолюють Камала Гарріс, Крістін Лагард та Урсула фон дер Ляєн

Водночас раніше в Єврокомісії ініціативи щодо гендерної рівності в компаніях не мали успіху у впровадженні. Так, комісія вперше запропонувала директиву про гендерний баланс у радах директорів у 2012 році, але тоді її не підтримала Німеччина та окремі країни Північної Європи і Балтії. Вони стверджували, що це питання має вирішуватися на національному рівні, а не на рівні ЄС.

Закон, про який ідеться, не встановлює санкцій, залишаючи покарання на розсуд кожної країни. Також норма про квоту не поширюватиметься на малі та середні компанії.

Загалом гендерні квоти на керівні посади у бізнесі уже діють у кількох країнах. Норвегія була першою європейською країною, яка у 2008 році ухвалила відповідні зміни до законодавства.

Німеччина має власну внутрішню систему, яка встановлює гендерні квоти для наглядових рад. А 2020 року країна прийняла законопроект про обов’язкову квоти для жінок у вищих керівних органах публічних компаній країни.

Минулого року закон, який вводить гендерні квоти на керівні посади у бізнесі. також ухвалила Франція.

Закон про економічну та професійну рівність жінок і чоловіків зобов’язує всі компанії з кількістю співробітників понад 1000 осіб мати не менше 30% жінок серед керівників вищої ланки до 2027 року та 40% жінок – до 2030 року. Невиконання норм закону загрожує компаніям фінансовими санкціями.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті