Головна Статті Уряд Швеції очолила Магдалена Андерссон

Уряд Швеції очолила Магдалена Андерссон

6
301

Соціал-демократка Магдалена Андерссон очолила уряд Швеції. Парламент Швеції в середу, 24 листопада, більшістю голосів підтримав призначення  Андерссон прем’єркою. Таким чином вона стала першою жінкою, яка обійняла посаду очільниці уряду, пише Німецька хвиля. 

117 членів та членкинь парламенту проголосували за, 174 проти і 57 утрималися. У парламентській системі Швеції для того, аби очолити уряд, не потрібна підтримка більшості, натомість проти кандидата чи кандидатки мають виступати менше 175 парламентарів. 

22 серпня про намір піти у відставку оголосив тодішній прем’єр-міністр та глава Соціал-демократичної робітничої партії Стефан Левен. 4 листопада з’їзд партії обрав Андерссон новою лідеркою. А 10 листопада Левен, який очолював уряд Швеції з 2014 року, подав відповідну заяву про відставку. 

Хто така Магдалена Андерссон?

Магдалена Андерссон – випускниця Школи економіки у Стокгольмі, в якій також деякий час працювала.

У 1995 році вона пройшла курс у Гарвардському університеті. У 1996 приєдналась до уряду. Андерссон була політичною радницею і директоркою із планування в офісі прем’єр-міністра Йорана Перссона, а потім – державним секретарем у Міністерстві фінансів.

Із 2007 по 2009 вона працювала у парламентській фракції соціал-демократів.

До 2012 року Андерссон була директоркою Шведського податкового агентства (Skatteverket).

Із 2014 року працювала міністеркою фінансів Швеції.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті