Жінки — це 50% успіху України

В Індії жінки утворили 620-кілометровий живий ланцюг на підтримку гендерної рівності

Фото: ЕРА

У вівторок, 1 січня, в Індії жінки вишикувалися в 620-кілометровий живий ланцюг на підтримку гендерної рівності, пише «Новое время».

Акція пройшла в індійському штаті Керала. У живий ланцюг вишикувалися між північним містом штату Касарагод і південним Тіруванантапурам. За оцінками влади, до акції приєдналися від 3 до 5 мільйонів осіб.

«Це гарний спосіб сказати, наскільки сильні жінки, і як ми можемо розширювати свої можливості і допомагати одна одній. Звичайно, я підтримую цей крок, щоб дозволити жінкам будь-якого віку відвідувати храм. Я не думаю, що традиція або будь-яка відсталість повинні зупиняти жінок. Ті, хто хочуть молитися, повинні мати право молитися», – розповіла ВВС учасниця акції Кавіта Дас.

Приводом для проведення акції став скандал довкола заборони дівчаткам і жінкам у віці від 10 до 50 років відвідувати місцевий храм Сабарімала.

Так, у вересні 2018 року Верховний суд Індії виніс вердикт про скасування традиції, згідно з якою дівчата і жінки не допускалися в цей храм. Рішення Верховного суду було прийнято після того, як в петиції зазначили, що заборона на відвідування суперечить принципам гендерної рівності.

Проти ухваленого рішення активно виступає правляча партія Індії, індуїстська націоналістична партія Бхаратія джаната. На їхню думку, рішення допустити жінок до храму – це атака на індуїстські цінності.

У жовтні 2018 року консервативні індуїсти заявили про намір вчинити групове самогубство, якщо жінок допустять до храму.

Як пише ВВС, двоє індійських жінок здійснили історичний вчинок: вони увійшли до храму Сабарімала. 42-річна Бінду Амміні та 44-річна Канака Дурга увійшли до храму перед світанком 2 січня. Вони намагалися це зробити ще 24 грудня, але тоді їм завадили протестувальники.

У храмі оголосили, що жінки «осквернили» храм. Його закрили на годину для проведення «ритуалів очищення».

У владі штату Керала назвали подію історичною. Місцева влада підтримує вердикт суду, що дозволяє жінкам входити до храму.

Більшість індуїстських храмів дозволяють вхід жінкам, якщо у них в цей час немає менструації, але Сабарімала – один  з тих, чиї двері закриті для жінок широкої вікової категорії.

Це місце відкрите для відвідувачів лише в короткі проміжки часу протягом року. Щороку до стародавнього храму, розташованому на вершині пагорба, приходять мільйони віряни, які часто долають шлях босоніж.

Одним із шляхів до храму є 18 крутих сходів, подолати які дозволяється лише після суворого посту впродовж 41 дня.

Жінки обрали для входу інший шлях, побоюючись нападів. Вони кажуть, що залишили храм до того, як їх побачили протестувальники. Їх супроводжували поліцейські в цивільному одязі.

50%