В Індонезії депутати парламенту одноголосно проголосували за зміни до закону про шлюб, який діяв з 1974 року, у якому дівчата могли виходити заміж з 16 років, а хлопці – з 19, якщо батьки давали згоду на такий шлюб.
Також цей закон дозволяв віддавати заміж дівчаток будь-якого віку, якщо дозвіл на такий шлюб приймали органи місцевої влади або церковний суд.
Відтепер дівчата зможуть виходити заміж після досягнення 19-річного віку.
Міністерка у справах жінок і дітей Йохана Йембізе зазначила, що це справжній подарунок для індонезійських дітей.
«Це схоже на життя в пеклі, коли дитина виходить заміж і змушена народжувати іншу дитину», – сказала депутатка Єва Кусума Сундарі на початку цього року, коли коаліція законодавців країни наполягала на прийнятті відповідного законодавства.
Згідно з даними ЮНЕСКО, Індонезія посідає 8 місце у світі за кількістю дитячих шлюбів. 14% усіх наречених не досягли 18-річного віку на момент шлюбу. За словами Йембізе, дитячі шлюби в країні пов’язані з більш високими показниками смертності матерів та немовлят, а також з дитячою працею.
Законопроект про заборону дитячих шлюбів було прийнято після того, як Верховний суд Індонезії минулого року виніс постанову, що тодішній закон про шлюб дискримінував дівчаток. У постанові суд зобов’язав уряд підняти мінімальний шлюбний вік у найближчі три роки, але не вказав на скільки років.
Як відомо, в Україні шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Надання права на шлюб особі у віці до 18 років віднесено до компетенції суду, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
50%