Жінки — це 50% успіху України

В Угорщині не ратифікували Стамбульську конвенцію

Парламент Угорщини під час голосування не підтримав ратифікацію Стамбульської конвенції. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на AFP.

Згідно з повідомленням, парламент Угорщини під час голосування у вівторок не підтримав ратифікацію конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. Однією з причин стало неоднозначне ставлення до терміну «гендерно-обумовлене насильство». Угорщина підписала конвенцію у 2014 році, але ще не ратифікувала.

Під час дебатів у парламенті лунали аргументи про те, що «ідейний підхід Конвенції суперечить угорському праву та переконанням уряду», також – що ратифікація Стамбульської конвенції «прискорить і сприятиме» імміграції до Європи в цілому.

Від ідейних противників ратифікації лунають твердження, що це нібито зобов’язуватиме Угорщину надавати притулок мігрантам-біженцям, які зазнають переслідувань у рідній країні на підставі гендеру або сексуальної орієнтації.

У правлячій партії «Фідес» вважають, що країна вже має достатньо механізмів у національному законодавстві для захисту прав жінок.

Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Також, згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню повинні підлягати і сексуальні домагання (харасмент). У документі також наводиться визначення «гендерно обумовленого насильства».

Крім Угорщини, серед країн-членів ЄС Стамбульську конвенцію підписали, але ще не ратифікували 6 країн: Болгарія, Литва та Латвія, Британія, Словаччина та Чехія.

Нагадаємо, Україна досі не ратифікувала згадану конвенцію. Раніше на сайті президента України з’явилася петиція, яка закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Звернення вже підтримали низка відомих громадських організацій. Долучитися й поставити свій підпис можна тут. Збір підписів закінчується через 12 днів.

50%