Головна Статті В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

4
71
Антипремія «Це Яйце!»

Уже стало гарною традицією – напередодні Міжнародного дня прав людини вручати антипремією «Це Яйце!» для медіа та публічних осіб за матеріали про сексизм. У 2021 році сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож антипремія «Це Яйце!» покликана вже втретє привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій. 

Минулого року таку антивідзнаку отримали очільники партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої, кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук, а також  «став помітним» «ZIK» – нині закритий проросійський інформаційний телеканал. 

Читайте також: Корнієнко, Верещук, ZIK та інші – кому дісталася антипремія «Це Яйце»

Цього року організації-засновниці антипремії додали спеціальну номінацію «Моралізатор року» за висловлювання на адресу жінок, як вони мають виконувати свою «справжню роль».

Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована: ГО «Жінки в медіа», кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». 

Номінації антипремії:

  • «Сексистський матеріал» – конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ чи радіо, в друкованому чи онлайн ЗМІ. 
  • «Сексистське висловлювання» – за сексизм, висловлений публічною особою (чиновники, політики, лідери думок та інші) у медіа чи соцмережах.
  • Спеціальна антипремія «Моралізатор року» – за публічне висловлювання в медіа чи соцмереж з оціночним судженням щодо жінки та її соціальної ролі.

Організаційний комітет прийматиме до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 1 листопада 2020 року до 1 листопада 2021 року. Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена.

Кандидатів/ок на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 21 листопада 2021 року.

Офіційний хештег антипремії #цеяйцеСторінка у Facebook.

Усі заявки розгляне сформований Комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів. Відзнаку «Це Яйце!» буде вручено під час пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини

Контакти: Єлизавета Кузьменко, femida.help@gmail.com

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті