Головна Статті Вінницька міська рада погодила Концепцію програми «Місто за рівність»

Вінницька міська рада погодила Концепцію програми «Місто за рівність»

0
758

Вінницька міська рада погодила Концепцію програми «Місто за рівність». Цю програму було прийнято на сесії 26 січня 2018 року після того, як у червні Вінниця приєдналася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, що передбачає реалізацію механізмів для досягнення фактичної рівності жінок та чоловіків у житті місцевої громади та розширення можливостей рівноправного суспільства.

Вінницька міська рада – перший і поки що єдиний орган місцевого самоврядування, що підписав дану Хартію в Україні.

Як пише вінницька «Вежа», концепція програми «Місто за рівність» на період до 2023 року – це узгоджена система поглядів громади та влади на основні проблеми в сфері забезпечення гендерної рівності чоловіків і жінок в усіх сферах міського життя. Її метою є сприяння забезпеченню фактичної рівності прав та можливостей жінок і чоловіків.

Розробляли її на основі соціологічного дослідження “Гендерний портрет міста Вінниці 2013” та даних соціологічного аналізу 2017 року. Також було враховано міжнародне законодавство та інструменти Ради Європи, ЄС, ОБСЄ, ПРООН.

«Жінки і чоловіки на практиці не користуються однаковими правами, зокрема, це стосується нерівності заробітної плати та відсутності паритетного політичного представництва», – йдеться у Концепції.

Так, станом на даний момент, у складі Верховної Ради 12% становлять жінки (в попередньому скликанні їх було 9,4%), а кількість жінок в складі Вінницької міської ради – 17% (у попередньому скликанні – 16%).

Водночас в Україні та Вінниці, зокрема, спостерігається  високий рівень гендерної нерівності на ринку праці. Це виявляється у розмірах оплати праці, нерівних можливостях отримання доступу до економічних ресурсів тощо.

Програма “Місто за рівність” передбачає не лише встановлення гендерної рівності серед чоловіків та жінок в політиці та на ринку праці. Вона також враховує потреби окремих груп осіб, зокрема: люди з інвалідністю, внутрішньо-переміщені особи, ВІЛ-позитивні, наркозалежні та жінки й чоловіки з нацменшин.

Серед основних завдань програми:

забезпечення представництва обох статей у формуванні місцевої політики на рівні не менше 30%;

підвищення рівня обізнаності представників органів місцевого самоврядування щодо гендерної рівності;

попередження та протидія гендерно-зумовленому та домашньому насильству;

удосконалення механізму захисту та надання допомоги постраждалим від дискримінації за ознакою статі;

тощо.

Дізнатись більше про Концепцію програми можна тут.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті