Головна Статті Вибори у Франції: Валері Пекресс бере участь у президентських перегонах

Вибори у Франції: Валері Пекресс бере участь у президентських перегонах

6
385
Валері Пекресс

У грудні електорат політичної партії «Республіканці» делегував Валері Пекресс для участі в президентських виборах. Це вперше партію представлятиме жінка. І, як свідчать опитування, вона має цілком реальні шанси на перемогу. Якщо це станеться, Францію вперше очолить жінка. Хто така Валері Пекресс і чому французи до неї прихильні, пише Reuters.

Валері Пекресс у політиці понад 20 років

У офісі, прикрашеному постерами кінотеатрів, 54-річна Пекресс оприлюднила список викликів, які нині постали перед Францією. Серед них: поганий контроль національних кордонів, міські гетто, де процвітає насильство, та борги країни, які постійно ростуть.

«Нам потрібно навести порядок як на наших вулицях, так і в наших національних рахунках», – сказала Валері Пекресс в інтерв’ю Reuters.

Пекресс у політиці понад 20 років. Вона була радницею колишнього президента Жака Ширака, кілька років – депутаткою. У 2007 отримала портфель міністерки освіти і науки. Залишилася на цій посаді і після перестановки в уряді в 2010. Майже рік була речницею уряду. Із 2015 –очільниця паризького регіону Іль-де-Франс, у якому проживає 18% населення країни.

Читайте також: Рейтинг Forbes очолюють Камала Гарріс, Крістін Лагард та Урсула фон дер Ляєн

Пекресс критикує Макрона за те, що він «випалив діру в державній скарбниці» під час пандемії. Політикиня пообіцяла реформувати пенсійну систему Франції та скоротити фонд оплати праці в державі – обидві обіцянки, за її словами, Макрон не виконав.

Валері Пекресс

 «Виборці показали, що вони готові і можуть довіряти жінці»

«Я на дві третини Меркель і на одну третину Тетчер», – так про свій стиль лідерства каже кандидатка у президенки. – Я жінка, яка консультується, ухвалює рішення і діє».

У 2021 Валері Пекресс здобула переконливу перемогу на місцевих виборах. Тоді ж Одразу після переобрання вона зробила заяву про те, що її амбіції є більшими, ніж повторне головування у Паризькому регіоні. Політикиня запропонувала створити «третю силу», яка могла б конкурувати на президентських виборах як із чинним президентом Емануелем Макроном, так і з лідеркою «Національного фронту» Марін Ле Пен.

Пекресс прокоментувала, що опоненти, які назвали її «блондинкою», дуже помилились. На запитання, чи готова Франція до президентки, вона відповіла: «Виборці показали, що вони готові і можуть довіряти жінці».

Читайте також: Мерка Парижа Анн Ідальго балотуватиметься на пост президента Франції

Анн Ідальго, Валері Пекресс, Марін Ле Пен
Анн Ідальго, Валері Пекресс, Марін Ле Пен

Уперше в історії Франції жінки будуть представляти три важливі політичні сили на президентських виборах. Це Валері Пекресс від консервативних «Республіканців», Анн Ідальго (чинна мерка Парижа) від соціалістів і Марін Ле Пен – незмінна лідерка крайніх правих із «Національного об’єднання».

Вибори відбудуться у квітні 2022 року. Нині ж опитування громадської думки показують, що Валері Пекресс може поборотися з Ле Пен за друге місце у другому турі виборів. Якщо ж їй вдасться наростити силу, то Пекресс може стати найнебезпечнішою суперницею для Макрона.

Зокрема, соцопитування вже пророкують Пекресс 20% у першому турі (позаду Макрона, у якого може бути 23%). Ле Пен і Ерік Земур (політичний журналіст, який створив партію «Реконкіста») наразі опустилися до 15% і 14% відповідно. Якщо прогнози підтвердяться, Пекресс вийде у другий тур, у якому, згідно з тим самим опитуванням, вона переможе чинного президента з результатом 52% (проти 48%, які пророкують Макронові).

Що відомо про Валері Пекресс та її політичні погляди?

Пекресс

Пекресс народилася в елітному передмісті Парижа та отримала освіту в французькій школі для політиків і державних службовців. Коли їй було 15, вона вивчила російську мову в Ялті, в комуністичному молодіжному літньому таборі. Якось навіть зізналася, що Путін мало не прийняв її за шпигунку, коли почув, як Пекресс говорить російською.

Вона каже, що припинить автоматичне право на французьке громадянство для людей, народжених у Франції, і посилить судові вироки в місцях, де поліція втратила контроль.

На столі в офісі Пекресс стоїть фотографія Семюеля Паті – учителя, якого в 2020 році вбив підліток чеченського походження за карикатуру на пророка Мухаммеда.

Пекресс наголосила, якщо вона переможе на виборах, то портрет учителя візьме із собою до Єлисейського палацу.

«Ми повинні бути непохитними у повазі наших цінностей. У публічному просторі закон стоїть перед вірою. Це однакові права і однакові обов’язки для всіх», – переконана політикиня.    

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті