Головна Статті Вибори в Колумбії: Інгрід Бетанкур візьме участь у президентських перегонах

Вибори в Колумбії: Інгрід Бетанкур візьме участь у президентських перегонах

2
415

Колишня сенаторка Колумбії Інгрід Бетанкур оголосила про намір балотуватися на президентських виборах. У 2002 році вона вже спробувала свої сили на виборчих перегонах. Тоді її викрала ліва колумбійська повстанська організація («ФАРК») та більше шести років утримувала в заручницях, пише BBC.

Нині ж Інгрід Бетанкур знову позмагається за президентський пост. Обіцяє боротися з корупцією та бідністю.

«Сьогодні я тут, щоб завершити те, що почала, сказала Інгрід Бетанкур своїм прихильникам під час виступу у Боготі. – Я тут, щоб боротися за права 51 мільйона колумбійців, які не знаходять справедливості, тому що ми живемо в системі, яка винагороджує злочинців».

Читайте також: Сексизм і насильство: як у Африці депутатки потерпають через свою політичну активність

У 2002 році, коли Бетанкур брала участь у виборах, вона їхала на передвиборну акцію в місті Сан-Вісенте-дель-Кагуан. Політикиню зупинили на блокпосту та взяли в заручники.

Упродовж шести років Інгрід Бетанкур перебувала в полоні в колумбійських джунглях. Із нею жорстоко поводилися. У липні 2008 року шпигуни колумбійської армії допомогли врятувати Бетанкур із полону. Відтоді вона зі своєю родиною переїхала до Франції.

Повстанці «ФАРК» вели жорстоку громадянську війну з урядом понад 50 років, убивши понад 200 000 людей. У 2016 році група підписала мирну угоду з урядом і згодом увійшла до парламенту.

У березні в Колумбії обиратимуть депутатів, які ввійдуть до Палати представників та Сенату.

Президентські вибори відбудуться наприкінці травня 2022 року. Наразі про намір балотуватися оголосили вже понад 20 кандидатів.

Густаво Петро, ​​колишній мер Боготи, нині лідирує в опитуваннях громадської думки. Багато колумбійців бачать у ньому альтернативу нинішньому правоцентристському президенту Івану Дуке.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті