«Стаття датована травнем місяцем 2016 року і є однією з аналітичних точок зору на гендерний аспект результатів виборів у США.».
Марта Піз, виконавчий директор DemandWerks – фірми, яка консультує компанії з питань попиту та зростання, автор книги : How To Own The Future By Focusing 100% Of Your Company On Customers & Consumers 100% Of The Time» («Думай всеосяжно» (“Think Round”) у своїй статті, опублікованій на сайті CNN 20 травня 2016 року, проаналізувала, як гендер може сприяти перемозі Дональда Трампа на виборах президента США. Думки, висловлені в статті, належать автору.
Здоровий глузд підказує, що неприязнь жінок до Дональда Трампа призведе до його програшу в листопаді 2016 року, адже існує багато причин вірити цій думці. Дані опитувань CNN показують, що близько 73% жінок не підтримують його кандидатуру – це найсильніша гендерна опозиція проти кандидата від однієї з основних лідируючих партій, яка коли-небудь існувала.
Повертаючись до висновків із результатів опитувань громадської думки, більшість авторів з різних видань пишуть, що у Трампа майже немає шансів отримати голоси жінок. Він продовжує відштовхувати їх, говорять вони. Більшою мірою його прихильниками є консерватори за ідеологією. Під час «нападів» сексизму, задокументованих як нещодавно, так і упродовж багатьох попередніх років, він настільки часто ображав жінок, що вони цього не пробачать і не забудуть.
Це звичайний здоровий глузд. Тобто, це кінець?
Не так швидко. Останні дані демонструють, що показники популярності Трампа серед жінок з березня потроху зростають, в той час як рівень невдоволеності його кандидатурою знижується. І більшість коментарів про стосунки Трампа з жінками виникли в результаті того, що на нього та Хілларі Клінтон дивляться крізь призму гендеру . Якби питання полягало в тому хто з них більше підтримує права жінок, то вона, звичайно, перемогла б. Але якщо змінити точку зору з гендерної на економічну, то реакція жінок-виборців набуває абсолютно іншої спрямованості.
Звичайно, більшість жінок хвилює – і має хвилювати – питання гендерної рівності. Країні потрібен президент, який усуне розрив в оплаті праці, політиці та культурі. Але нещодавні опитування CNN показують, що більшість жінок на цих виборах керується чимось більшим, ніж питання гендеру та стать кандидата. Варто згадати мантру першої передвиборчої кампанії Білла Клінтона в 1992 році: “Це економіка, дурні”. (трохи змінена фраза “економіка, дурні”, яку придумав Джеймс Карлів – стратег кампанії Клінтона того року проти тоді чинного президента Джорджа Буша – ред.). Ці вибори, швидше за все, також будуть залежати від цієї першочергової проблеми для виборців обох статей.
Те ж саме опитування CNN показує, що в питаннях економіки, жінки довіряють Клінтон більше ніж Трампу. Якщо вона продовжить утримувати лідируючу позицію, то їй майже гарантована перемога у листопаді. Проте, якщо Трамп зможе припинити робити необґрунтовані атаки на жінок і буде говорити про розширення для них економічних можливостей, у нього є прекрасна нагода отримати від них більше голосів. У нього є багато часу і шансів, щоб змінити свою риторику протягом наступних шести місяців.
Щоб завоювати голоси жінок, Трампу варто було б зосередити увагу на економічних проблемах – не тільки тому, що багатьох обурює його невігластво, а й тому, що більшість жінок-виборців (в порівнянні з чоловіками) вважають нинішні економічні умови під керівництвом президента Обами незадовільними. І поки Хілларі Клінтон обіцяє продовжувати політику Обами, у Трампа є шанс посилити серед жінок негативну оцінку Обами і стану економіки– і в процесі зв’язати з ними Клінтон.
Досягнути цього у найближчі місяці буде не так важко, тим паче, що немає ніяких підстав думати, що до осені економічна ситуація стабілізується. Останні показники зростання економіки та кількості робочих місць були невисокими. Темпи розвитку Китаю сповільнилися на тлі зростаючого занепокоєння, що його надмірна заборгованість може перерости в міжнародну кризу.
Прихильники в таборах Трампа і Берні Сандерса продовжують висловлювати своє розчарування і гнів з приводу економічних питань. Варто також зауважити, що з часів Великої депресії, жінки становлять майже дві третини тих, хто отримує мінімальну заробітну плату, і у більшості з них немає чоловіка, на дохід якого вони могли б покластися. На сьогоднішній день майже 56% бідних людей – це жінки та дівчата, і близько 40% матерів-одиначок проживають в умовах бідності.
Зважаючи на економічні проблеми, Трамп також може укріпити думку, що Клінтон не заслуговує на довіру. Хілларі Клінтон, яка служила в Сенаті, була вірним другом бізнес-спільноти; Хілларі Клінтон, яка зараз веде передвиборну кампанію, – на одному боці з Сандерссом і Елізабет Уоррен. Трамп обов’язково запитає: «Яка Хілларі буде керувати економікою з Білого дому?»
Проте варто зазначити, що Хілларі Клінтон в ході дебатів може скористатися своїми переваги. Вона розробила набагато більш всеосяжний і переконливий економічний план, ніж він (варто лише перевірити її веб-сайт). Вона також запозичила ідею Сандерса щодо підвищення федеральної мінімальної заробітної плати до $15 за годину (наразі федеральний мінімум становить $7,25 – ред.). Але їй доведеться наполегливо працювати, щоб протистояти переконанню, що у Трампа є сили змінити країну, незважаючи на всі його недоліки.
Трампу буде нелегко відволікти громадськість від обговорення його ставлення до жінок. І навіть якщо йому це вдасться, Клінтон буде грізним противником. Але, якщо він зможе змінити фокус своєї кампанії, то у нього є набагато більше шансів переконати жінок ще раз розглянути його кандидатуру, ніж вважають наразі експерти.
Не варто забувати про вже існуючі досягнення Трампа. З червня 2015 року він зміг зробити те, що багато хто вважав неможливим, – переконав значну кількість жінок-республіканців його підтримати. З серпня 2015 року його рейтинг серед них виріс з 20% до 59%. Хілларі Клінтон явно утримує лідируючу позицію серед всіх жінок-виборців, але якщо Трамп настільки розумний, як він каже, у нього ще є шанс закрити цей гендерний розрив.
Правду кажучи, здоровий глузд вже кілька разів програвав у цих перегонах, і це може повторитись і у ситуації з жінками-виборцями. Я не прихильник Трампа, але не думаю, що ми повинні списувати його з рахунків. Що ще більш важливо, було б досить приємно, якби в національних дискусіях протягом наступних шести місяців з’явилося більше обговорень можливих шляхів розширення економічних і соціальних можливостей для жінок, чи не так?
Дональд Трамп,
16 червня 2015
Дональд Трамп пройшов шлях від аутсайдера до скандального головного претендента на кандидата в президенти від Республіканської партії в 2016 році. Трамп розпочав свою передвиборчу кампанію 16 червня з промови, у якій закликав побудувати велику стіну на кордоні США і Мексики, за яку він змусить заплатити мексиканців. На той момент він знаходився на 10 місці в рейтингах, на рівні близько 3%.
Дональд Трамп про сенатора Джона МакКейна
18 липня 2015
Під час п’ятого тижня передвиборчої кампанії на саміті Family Leadership Summit в місті Еймс, штату Айова, Трамп заговорив про сенатора Джона МакКейна. Багато хто вважає МакКейна героєм війни після того, як він провів більше п’яти років у полоні у В’єтнамі. Після цих коментарів, республіканці засудили Трампа, а один з кандидатів – сенатор Ліндсі Грем – навіть назвав його «придурком».
Дональд Трамп
7 серпня 2015
6 серпня під час дебатів між претендентами на роль кандидата від Республіканської партії, ведуча каналу Fox News і модератор дебатів Мегін Келлі, наполегливо питала Трампа про його женоненависницькі та сексистські коментарі, які він робив у минулому – наприклад, називав жінок «товстими свинями, собаками, нечупарами і відразливими тваринами».
Трамп жорстко розкритикував Келлі, назвавши її питання «безглуздими» і «недоречними».
Після перших дебатів між номінантами від партії, Трамп сказав: «Було видно, що у неї тече кров з очей. У неї тече кров з… відусіль». Багато хто звинуватив його в тому, що він зробив непристойний коментар про менструацію.
Трамп сказав CNN, що лише «ненормальна» або «хвора» людина могла подумати інакше. На передачі This Week каналу ABC Трамп сказав: «Я не маю нічого проти Мегін Келлі, але вона задала мені дуже, дуже гидке питання».
Дональд Трамп
7 серпня 2015
Намагаючись захиститись від критики після слів про ведучу на каналі Fox, Трамп пояснив, чому іншим важко його ображати – він виглядає надто добре. На каналі NBC Трамп прокоментував ситуацію, сказавши: «Мені немає за що просити пробачення. Я вважав, що вона задала дуже, дуже несправедливе питання».
«Ви тільки подивіться на це обличчя! Хто буде за це голосувати? Ви можете собі уявити, щоб це було обличчя нашого майбутнього президента?».
Дональд Трамп про кандидата в президенти Карлі Фіоріну
9 вересня 2015
Журнал «Rolling Stone» 9 вересня процитував республіканського кандидата, який насміхався з зовнішності своєї суперниці на роль кандидата від партії Карлі Фіоріни. Того ж дня Трамп на ралі сказав: «Нами управляють дуже, дуже тупі люди»
«Відбудеться масштабний колапс у гонці, і великий колапс телевізійних рейтингів… У телебаченні настане пора депресії».
Дональд Трамп
5 жовтня 2015
5 жовтня Дональд Трамп сказав, що телевізійні рейтинги зазнають «колапсу» та «депресії», якщо він припинить передвиборчу кампанію. Пізніше він зробив припущення, що прийде на дебати з Клінтон, лише якщо канал CNN заплатить йому $5 млн. CNN відмовився заплатити, а Трамп згодом відмовився від своїх слів.
«Хей, я бачив падіння Всесвітнього торгівельного центру. Я спостерігав за цим з Джерсі Сіті, Нью Джерсі, де тисячі і тисячі людей раділи, коли ця будівля падала».
Дональд Трамп
22 листопада 2015
22 листопада Трамп повторив свою заяву, – яка вважається неправдивою, – що він бачив телевізійні репортажі про те, як мусульмани в Нью Джерсі святкували терористичну атаку 11 вересня 2001 року. Не було знайдено жодних підтверджень словам Трампа.
«Дональд Трамп закликає до повної і цілковитої заборони в’їзду мусульман в США».
Дональд Трамп
7 грудня 2015
Після стрілянини у Сан Бернардіно, Каліфорнія, Трамп закликав заборонити в’їзд до США всім мусульманам, «поки представники нашої країни не розберуться, що відбувається». Він не надав жодних деталей щодо того, як буде відбуватися ідентифікація мусульман, але республіканський кандидат не виключив можливість введення спеціальних ідентифікаційних карток.
Дональд Трамп про Володимира Путіна
20 грудня 2015
У Дональда Трампа під час кампанії склалися теплі стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним. Трамп і раніше говорив, що це лідер, з яким у нього «були б гарні стосунки.» А 17 грудня Путін підклав ще більше дров до багаття, охарактеризувавши Трампа як «яскраву та талановиту людину». Після цього Трамп почав робити все більше позитивних коментарів про російського президента.
Дональд Трамп
23 січня 2015
24 січня Дональд Трамп під час мітингу в Sioux Center в Айові заявив, що у нього не зменшиться кількість прихильників, навіть якщо він застрелить когось в центрі людної вулиці.
Оригінал статті та відео: http://edition.cnn.com/2016/05/20/opinions/trump-can-win-women-martha-pease/