Жінки — це 50% успіху України

Європарламент схвалив директиву про боротьбу з насильством щодо жінок

Європейський парламент ухвалив перші в історії ЄС правила боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством. Директива закликає до посилення законів проти кібернасильства, кращої допомоги постраждалим від насильства і заходів для запобігання зґвалтуванням. Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Новий закон підтримали 522 депутати, 27 були проти й 72 утрималися.

Співдоповідачка від Комітету з питань прав жінок та гендерної рівності Френсіс Фіцджеральд відзначила, що не може бути рівності без викорінення насильства щодо жінок.

Френсіс Фіцджеральд

«Сьогодні парламент зробив перші кроки для того, щоб зробити Європу першим континентом у світі, який покладе край насильству щодо жінок. Це законодавчий акт, який запобігатиме насильству щодо жінок, захищатиме постраждалих та переслідуватиме злочинців, забезпечуючи таким чином цілісний підхід до боротьби з цими огидними злочинами. Ми повинні забезпечити, щоб не було безкарності для тих, хто скоює такі злочини».

Заборона на примусовий шлюб та суворіші покарання за насильство проти громадських діячок

Ухвалені правила забороняють калічення жіночих статевих органів і примусовий шлюб. А також окреслюють конкретні правила щодо правопорушень, скоєних в інтернеті (таких як розкриття приватної інформації та зумисне розсилання відвертих фотографій).

Крім того, нове законодавство включатиме довший перелік обставин, які обтяжують покарання для злочинів проти активісток, громадських діячок, журналісток або правозахисниць.

Закон предбачає покарання за «намір покарати жертв» на підставі їхньої статі, сексуальної орієнтації, кольору шкіри, релігії, соціального походження чи політичних переконань.


Читайте також: Гендерно зумовлене насильство: як чоловіки можуть зарадити?


«Безпека та благополуччя постраждалих мають бути в пріоритеті. Медична допомога має бути доступною, зокрема послуги з сексуального та репродуктивного здоров’я. Держави-члени ЄС матимуть посилені зобов’язання щодо звітності та збирання доказів, а також повинні підвищувати обізнаність громадськості про те, що секс без згоди вважається кримінальним злочином», — йдеться на сайті Європарламенту.

Нові правила набудуть чинності через 20 днів після їх публікації в Офіційному журналі ЄС. Держави-члени ЄС мають три роки на імплементацію цих положень.