Головна Статті За ратифікацію! Політикині виступили на підтримку Стамбульської конвенції

За ратифікацію! Політикині виступили на підтримку Стамбульської конвенції

6
370
Україна – за Стамбульську конвенцію
Фото – Центр прав людини ZMINA

Під стінами Офісу президента провели акцію «Відчинимо правду про насильство». Активістки закликали керівництво країни підтримати ратифікацію Стамбульської конвенції.

Подію ініціювала коаліція громадських організацій «Україна – за Стамбульську конвенцію». Участь у акції також взяли народні депутатки, представниці МФО «Рівні можливості».

«10 років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію проти насильства, проте на сьогодні вона не ратифікована. Через це багато дверей досі зачинені та можуть приховувати різні види насильства: фізичне, сексуальне, психологічне й економічне. Ми можемо не бачити проблеми за зачиненими дверима, але вона існує. Домашнє насильство – поширена та гостра проблема в Україні. Ратифікація Стамбульської конвенції – вирішення проблеми домашнього насильства», – зазначили у своїй заяві МФО «Рівні можливості».

Україна – за Стамбульську конвенцію
Фото – Центр прав людини ZMINA

Після пікетування Офісу президента учасники та учасниці акції вирушили до Верховної Ради, де до них вийшли народні депутати та депутатки.

Так, Марія Мезенцева у своїй промові підтримала ратифікацію конвенції та наголосила на важливості підтримки чоловіків-депутатів.

«Мене обурює те, що дитина, яка стала свідком домашнього насильства, не визнається судом потерпілою, хоч стала жертвою психологічного насильства, спостерігаючи його у своїй сім’ї. Ми маємо це змінювати.

Читайте також: Відхід від архаїчних переконань: чому Україні варто ратифікувати Стамбульську конвенцію

Дякую колегам із різних фракцій за підтримку! Особливо колегам-чоловікам з нашої фракції Олександру Мережку, який є головою МФО «За Стамбульську Конвенцію», а також Юрію Камельчуку, з яким працюємо в ПАРЄ. Це дуже знаково, коли чоловіки підтримують цей документ. Він не тільки про жінок, але і про дітей та чоловіків!», – наголосила Мезенцева.

Марія Мезенцева
Марія Мезенцева

Депутатка також висловила сподівання, що саме це скликання українського парламенту зможе ратифікувати Стамбульську конвенцію.

«Закликаю переконувати народних депутатів у необхідності голосування за цей документ, що продовжу робити особисто і я», підсумувала Мезенцева.

«Не ратифікуючи Стамбульську конвенцію, ми залишаємо відчиненими двері для насильства»

Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила, що підтримує вимоги учасників та учасниць акції. А також наголосила, що зволікання із ратифікацією Стамбульської конвенції – це продовження страждань мільйонів людей.

«Це долі багатьох жінок, дітей і, до речі, чоловіків, які теж потерпають від домашнього насильства. Цей документ про кризові кімнати, де людина може знайти острівець спокою, про захист дітей-свідків насильства, захист від насильства літніх людей, яких, на жаль, часто безкарно кривдять в Україні, а також багато іншого.

Не ратифікуючи Стамбульську конвенцію, ми залишаємо відчиненими двері для насильства в нашому спільному домі і виглядаємо дикунами у світі», – прокоментувала депутатка.

Україна – за Стамбульську конвенцію
Фото – Центр прав людини ZMINA

Ірина Геращенко теж виступила на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Депутатка звернула увагу, що Україна уже 10 років не ухвалює цей документ. Та зазначила, що політикині разом з МФО «Рівні можливості» роблять все для якнайшвидшої ратифікації конвенції.

Марина Бардіна наголосила на важливості інформаційної роботи та спростуванні дезінформації, яка існує навколо конвенції.

«Ратифікація немає ніякого відношення до традиційного сімейного устрою, не потребує змін до Конституції чи до іншого законодавства в частині сімейної політики. Це документ винятково про захист усіх від домашнього насильства.

Уряд навіть запропонував заяву про тлумачення до ратифікації, де чорним по білому написано, що сім’я в Україні, принципи виховання дітей – усе це лишається незмінним і вибудовується у відносинах між чоловіком і жінкою».

Тим часом, народного депутата Святослава Юраша, який заявив, що Стамбульську конвенцію не ратифікують ніколи, провели криками «Ганьба!».

Святослав Юраш. Фото – Центр прав людини ZMINA

Позиція президента щодо ратифікації конвенції «принципова й незмінна»

У Офісі президента відреагували на акцію публічною заявою. У повідомленні йдеться, що Володимир Зеленський підтримує кроки, спрямовані на захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також забезпечення належного реагування на випадки такого насильства.

«Наразі в Офісі президента завершується підготовка до подання на розгляд Верховної Ради України проекту закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур Глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроект».

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті