Головна Статті Заява: Посилити реагування на випадки домашнього насильства під час карантину

Заява: Посилити реагування на випадки домашнього насильства під час карантину

2
1,288
horizontal background woman in isolation at home for virus outbreak or hypochondria .

Громадський альянс «Політична дія жінок» вимагає від МВС посилити реагування на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через COVID-19. Відповідне звернення розміщене на сторінці організації.

Там переконані, що під час надзвичайних ситуацій відбувається сплеск домашнього насильства, адже через самоізоляцію постраждалі змушені перебувати в одних стінах із кривдником 24 години на добу, а дім для них перетворюється на пастку.

«Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та віросповідання, може зазнавати домашнього насильства. Проте найчастіше такими є жінки. За даними ООН, в Україні щороку понад 1,1 млн українок зазнають фізичного, сексуального насильства та психологічного тиску в сім’ї», — повідомляють в Альянсі.

У громадській організації ставлять під сумнів інформацію, яку оприлюдноє Національна поліція щодо кількості випадків домашнього насильства та наводять приклад невідповідного реагування правоохоронців на них. 

«Незважаючи на заспокійливі повідомлення Національної поліції, яка нібито не спостерігає сплеску скарг на домашнє насильство, у ГО «Ла Страда-Україна» відзначають зростання кількості звернень з цього приводу майже вдвічі — за тиждень карантину там прийняли понад 300 звернень щодо випадків, які стосувалися виключно домашнього насильства, а це на 130 більше, ніж тижнем раніше, перед його початком. Водночас, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, (до прикладу, до Центру «Жіночі перспективи» (Львів)) повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування. Ми схильні припускати, що інформація Нацполіції або не відповідає дійсності, або умисно замовчується», — відзначають у громадській організації.

Крім того, в Громадському альянсі вимагають від МВС запровадити додаткові заходи, що дозволять людям, які стикаються з домашнім насильством у період надзвичайної ситуації, забезпечити можливість подання заяв у електронній формі.

Підтримати звернення можна на сторінці Громадського альянсу «Політична дія жінок».

Як повідомлялося, в Україні кількість звернень про випадки домашнього насильства під час карантину зросла вдвічі.

Також зазначимо, що діє Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123.

50%

Фото: time.com
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті