Жінки — це 50% успіху України

Зеленського закликали ратифікувати Стамбульську конвенцію – петиція

На сайті президента України з’явилася нова петиція, яка закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Володимиру Зеленському нагадали, що йдеться про міжнародну угоду, яку станом на січень 2020 року підписали вже понад 35 країн Європейського Союзу.

«Україна стала однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її. Міжнародні та вітчизняні експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію», – наголошується у петиції.

Читайте також: Стамбульська конвенція та боротьба з сексизмом: перші кроки народних депутаток

Також зазначається, що за даними Міністерства внутрішніх справ, щороку від насильства в родині потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть.

«Поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей кожного дня. Більше половини дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію. Наукові джерела підкреслюють те, що домашнє насильство є однією з найпоширеніших причин розвитку ментальних розладів, хронічних хвороб, соціальної та економічної вразливості жінок та дітей».

Крім того, пояснюється, що ратифікувавши Стамбульську конвенцію, Україна зможе отримати профільну підтримку Ради Європи та міжнародної спільноти з цих питань.

«Стамбульська конвенція допомагає державам впроваджувати дієві інструменти для захисту своїх громадян та громадянок. Документ розроблений з метою ефективно протистояти широкому спектру явищ, серед яких психологічне насильство, фізичне насильство, сексуальне насильство, передусім зґвалтування, примусовий шлюб, примусовий аборт, примусова стерилізація, каліцтво жіночих статевих органів, злочини в ім’я так званої «честі», переслідування, сексуальні домагання», – підсумували в петиції.

Читайте також: Гендерний порядок денний для ВРУ: Стамбульська конвенція, виборчі квоти та зменшення розриву в оплаті праці

Тож Зеленського закликали вжити всіх можливих заходів для ратифікації, а саме:

  1. 1. Ініціювати рішення про необхідність створення законопроєкту про ратифікацію Стамбульської конвенції;
    2. Сприяти розробці законопроєкту про ратифікацію Конвенції у співпраці з громадськими організаціями, які опікуються проблемами домашнього насильства;
  2. Сприяти проведенню циклу просвітницьких заходів для народних депутатів та депутаток України щодо необхідності використання гендерно чутливих підходів до законотворчого процесу;
    4. Сприяти внесенню новоствореного законопроєкту до Верховної Ради та ухваленню його до розгляду;
    5. Забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.
  3. Петицію підтримали низка відомих громадських організацій. Долучитися й поставити свій підпис можна тут. Збір підписів триватиме впродовж 90 днів.

Нагадаємо, на наступному марші за права жінок у Києві, що відбудеться 8 березня, також будуть вимагати ратифікації Стамбульської конвенції.

50%

Фото: Акція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію  (2017 рік), УНІАН