Головна Статті Жінки і корупція: на Українському жіночому конгресі розвінчали міф про меншу корумпованість жінок

Жінки і корупція: на Українському жіночому конгресі розвінчали міф про меншу корумпованість жінок

Серед фігурантів справ, які розглядає Антикорупційний суд, більше чоловіків, ніж жінок. Такі дані навела голова апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Даниїла Чорненька, виступаючи на Третьому українському жіночому конгресі.

У свою чергу керівниця антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі зауважила, що враження про «меншу корумпованість жінок» сформувалося зовсім не тому, що жінки моральніші або чимось кращі від чоловіків.

«Тут насправді причина у співвідношенні чоловіків і жінок, які наділені тими повноваженнями, що дають поле для корупційної діяльності. Одночасно це і плюс, і мінус, тому що у жінок просто менше можливостей для спокуси піддаватися корупції. Тому той факт, що менше жінок переслідується за корупційні злочини, ні про що не свідчить. Мені здається, що тут з певністю можна констатувати лише один тренд, і він негативний, – це недопуск жінок до ресурсів», – переконана Ткешелашвілі.

Також вона припустила, що жінки частіше стикаються з корупційними проявами на побутовому рівні «Вони переживають її кожного дня в освіті, в охороні здоров’я, коли їм треба прийти на роботу, отримати підвищення», – сказала Ека Ткешелашвілі.

Читайте також: Лена Андерсон: У країнах з кращим представництвом жінок у владі, нижчий рівень корупції

Дискусія про жінок і корупцію відбувалася у рамках другої панелі конгресу, яка називалася «Які можливості мають жінки у правозахисній сфері? Чи є місце гендерним стереотипам»?».

У ній взяли участь Даниїла Чорненька, голова апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини, Ірина Венедіктова, народна депутатка України, партія «Слуга народу», Ека Ткешелашвілі, керівниця антикорупційної ініціативи ЄС, Таміла Ташева, заступниця постійного представника президента України в АР Крим.

В ході панелі Даниїла Чорненька також навела дані, що у Вищому антикорупційному суді суддів-жінок 37, чоловіків – 63.  Проте разом з апаратом в суді працює 62% жінок, які обіймають 70% керівних посад.

10-11 грудня у Києві відбувається Третій український жіночий конгрес. У дискусіях беруть участь як перші особи усіх гілок української влади. Зокрема це спікер Верховної Ради Дмитро Разумков та віцеспікерка ВРУ Олена Кондратюк, голова Верховного Суду Валентина Данішевська, українські та закордонні експерти й експертки.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті