Жінки — це 50% успіху України

Amnesty International запустила кампанію #ToxicTwitter

Вчора організація Amnesty International оприлюднила звіт про образи та переслідування жінок в соцмережі Twitter, а також запустила кампанію #ToxicTwitter. Amnesty International закликає слідкувати у Твіттері за випадками погроз і цькувань жінок за цим хештегом, а також повідомляти свої історії.

Як повідомляє NewsWeek, організація Amnesty International проводила опитування жінок протягом 16 місяців, щоб почути про їхній досвід переслідування та отримання погроз у соцмережі Twitter. Фокусна група складалась з журналісток, політикинь та активісток Об’єднаного Королівства та США.

Кейт Аллен, директорка представництва Amnesty International у Великобританії, уточнює для The Guardian, що Twitter – це місце, де жінки стикаються з погрозами вбивства та згвалтування, і де вони зазнають цькувань через їхню стать, етнічну приналежність чи сексуальну орієнтацію.

Атак зазнають депутатки та журналістки

«Зараз перемагають тролі, тому що, попри обіцянки, Twitter не докладає достатньо зусиль, щоб зупинити їх. Twitter має робити конкретні кроки, спрямовані на стримування розповсюдження мови насильства та образ проти жінок на цій платформі, в іншому випадку, їхні заяви, що вони на стороні жінок, втрачають сенс», – каже пані Аллен.

Як уточнює BBC, представники Amnesty International заявляють, що часто агресія націлена конкретно проти депутаток та журналісток. Однак непублічні люди також зазнають нападів агресії, особливо якщо розказують про такі проблеми як сексизм.

Жінки не бачать сенсу скаржитись

Дуже часто жінки не скаржаться на образливі дописи. Наприклад, у звіті згадується досвід американської активістки Ширін Мітчел, яка більше не надсилає скарги модераторам Твіттеру, бо всі рішення, які вони пропонують, смішні. «Проблема в тому, що працівники (Твіттера) не є представниками різноманітних груп населення, тому не розуміють, що може бути погрозою для різних людей. Вони сприймають все як жарт і дозволяють таким образам бути частиною дискусії», – вважає Ширін.

Програмна директорка шотландського представництва Amnesty International Кейт Невенс зазначила, що Twitter спочатку був важливим джерелом новин, але потім став місцем, де жінки отримують погрози зґвалтування та навіть вбивства.

Відомі політикині діляться своїм досвідом

За повідомленням The Irish Examiner, три найвідоміші політикині Шотландії Нікола Стерджен, лідерка Шотландської національної партії, перша міністерка  Шотландії, Рут Девідсон, представниця Консервативної партії, та Кезія Дагдейл, лейбористка, стали обличчями кампанії #ToxicTwitter та розказали, що в цій соцмережі їм погрожували вбивством та згвалтуванням.

 

Три заяви до поліції через погрози

Як повідомляє BBC, Кезія Дагдейл розповіла, що за 6 років вона тричі зверталась з заявою до поліції через погрози вбивства, наприклад, через допис, в якому було написано, що її треба  «заколоти багнетами».

Крім того вона зазначила, що політикиням також насаджують «комплекс маленької дурненької дівчинки», натякаючи, що вони не розуміють, про що говорять, бо вони занадто молоді та надто жіночні, щоб зрозуміти, що насправді відбувається.

«Перше, що я роблю, коли прокидаюсь вранці, перевіряю Twitter, і так само ввечері, тому що там я дізнаюсь про останні новини, читаю політичні коментарі та відслідковую, що думають про певні події люди, на яких я підписана”, – каже пані Дагдейл.

«Якби я показала вам зараз мою стрічку Twitter – там 90% твітів містять образи. Мені доводить бачити їх щоразу, коли я продивляюсь корисні твіти, намагаючись прочитати людей, які дійсно прагнуть вирішити якусь проблему або запитати по суті стосовно питання, яке я піднімала в Шотландському Парламенті», – додала вона.

Це не можна толерувати

Рут Девідсон зазначила, що через величезний обсяг погроз вона іноді відчуває, ніби її переслідують в інтернеті.

«Той факт, що ви щось пишете за допомогою клавіатури, а не кажете в обличчя, не означає, що такі слова не зачіпають людей», – наголошує вона.

Також Рут каже про те, що раз ігнорує всі ці «ти стара, потворна, смердюча Торі».

«Але приблизно раз на місяць роблю ретвіт дописів, які містять гомофобські образи, бо важливо, щоб люди бачили, що така мова неприйнятна, не треба таке терпіти», – говорить вона.

Треба зупинити заради майбутніх поколінь політикинь

Нікола Стерджен, лідерка Шотландської національної партії, каже, що оскільки соціальні мережі «в цілому слугують добрим справам», її дуже хвилює те, як впливають на майбутніх політикинь образливі дописи в інтернеті.

Пані Стерджен, постійна користувачка Твіттера, не сумнівається, що в погрозах, які отримують політикині, є гендерний вимір, починаючи від образ щодо зовнішнього вигляду і закінчуючи погрозами насильства.

«Коли з’являються коментарі про будь-яку політикиню, які порушують червону лінію, та не просто ображають, але й залякують, тоді варто діяти. Що мене дуже засмучує, коли я читаю такі образи в свій бік, так це те, що вони відлякуватимуть майбутнє покоління молодих жінок від залучення до політичного життя. Тож я відчуваю відповідальність та необхідність виступити проти цього не стільки заради себе самої, скільки заради молодих жінок, які читають такі образи на мою адресу і розуміють, що не хочуть опинитися на моєму місці»,– зазначила Нікола.

А тим часом Newsweek уточнює, що за повідомленням речника Twitter, команда соцмережі докладає значних зусиль, щоб не допускати образ та погроз на адресу жінок. «На нашій платформі заборонені образи жінок. За останні 16 місяців ми впровадили понад 30 змін та збільшили показники реагування на скарги в 10 разів. Ми внесли суттєві зміни в наші інструменти звітності та продовжуємо їх вдосконалювати», – такою є офіційна відповідь соцмережі.

Підготувала Наталія Жачек, 50%