Головна Статті Четверо проти всіх: за що Трамп хейтить жінок-конгресменок і хто його підтримує

Четверо проти всіх: за що Трамп хейтить жінок-конгресменок і хто його підтримує

0
1,168

Вони лише півроку у великій політиці, але розклади у Вашингтоні вже не зрозуміти, якщо не брати до уваги надзвичайну активність цих чотирьох жінок-конгресменок, яких об’єднують у неформальну групу The Squad/«Загін».

Серед четвірки найбільш активна і відома Александрія Окасіо-Кортес.

У свої 29 років вона стала наймолодшою за усю історію США конгресменкою, після перемоги у штаті Нью-Йорк над партійним ветераном, що представляв цей округ у Вашингтоні десять разів поспіль.

АОК, як її називають журналісти, належить до радикально лівого, за американськими мірками, крила демократів.

У Капітолії немає нікого популярнішого за неї у соцмережах: у твітер-сторінки Окасіо-Кортес п’ять мільйонів підписників, з якими вона завзято спілкується. За статистикою твітера, її дописи поширюють частіше, ніж будь-кого з американських політиків, за винятком, зрозуміло, скандальних твітів Трампа, про які далі буде докладніше.

АОК настільки дратує правих, що вони її безперервно згадують у своїх ЗМІ. Згідно одного медіадослідження, навесні впродовж шести місяців Fox News згадував ім’я демократки три тисячі разів. Недарма її загальнонаціональна впізнаваність, за даними Axios, вже сягає 74%. Це надзвичайний результат.

Якщо Александрія Окасіо-Кортес наймолодша у «Загоні», Айна Преслі – найстарша, їй «аж» сорок п’ять. Вона також «переграла» місцевого досвідченого конгресмена, який представляв у конгресі Массачусетс останні 20 років. Цікаво, що цей бостонський округ колись представляв Джон Кеннеді. Преслі – перша афроамериканка в американській історії, що стала членом нижньої палати від Массачусетсу. У дитинстві Айна Преслі зазнала сексуальної наруги і зараз невтомно бореться проти будь-яких форм насильства у суспільстві.

37-річна Ільхан Омар – одна з двох перших в історії США мусульманок у конгресі, що потрапили туди після проміжних виборів 2018 року. До того ж, вона домоглася зняття заборони на носіння хіджабу у парламенті і зараз єдина користується цим правом.

Вона, як і друга мусульманка, 42-річна Рашида Тлаїб, що також належить до «Загону», очікувано займає надзвичайно критичну позицію щодо проізраїльської політики США на Близькому Сході. Омар вже навіть довелося публічно вибачатись за різкі слова на адресу американських політиків, які нібито підтримують Ізраїль за ізраїльські гроші: у цьому побачили антисемітські штампи.

Не стримується у висловах і Рашида Тлаїб. Невдовзі після обрання вона публічно заявила: «Ми маємо намір зайти туди (у Конгрес), і ми маємо намір винести імпічмент цьому засранцю!» (в оригіналі «motherfcker» – авт.).

Недивно, що «засранець» відповідає взаємністю. У вівторок Палата представників прийняла резолюцію, у якій засудила расистські заяви президента Трампа. Патріотизм, як наголошується у резолюції, визначається не расовими або етнічними засадами, а конституційними ідеалами. Атаці з боку президента Сполучених Штатів піддалися саме конгресменки з «Загону», саме на їх захист виступили колеги-законодавці.

Кілька тижнів четвірка різко критикувала власну партію за підтримку бюджетного фінансування облаштування кордону з Мексикою. Виділені 4,6 мільярда доларів це, звісно, не 8,6 мільярдів, які запрошував голова Білого дому на будівництво славнозвісної стіни, але як вважають опоненти, все ж таки значна поступка його параноїдальній антиіміграційній політиці. Дональд Трамп вирішив підлити бензину в суперечки демократів і застосував свою улюблену зброю – твітер.

«Дуже цікаво спостерігати за «прогресивними» конгресвумен-демократками, які приїхали з країн, що перебувають у катастрофічному стані, з найкорумпованішим у світі урядом, якщо там він взагалі є, з найвищим рівнем злочинності, які голосно і злосливо повчають народ США, самої великої та сильної країни у світі, як має працювати наш уряд. Чому б їм не вирушити у свою країну і не навести там лад у цьому повністю зруйнованому і абсолютно злочинному місці? А потім нехай повертаються і показують нам, як це робиться. Ваша батьківщина потребує вас і якомога скоріше. Впевнений, Ненсі Пелосі буде щаслива організувати для вас цю поїздку», – написав у серії твітів президент.

У Ненсі Пелосі, лідерки демократичної більшості у нижній палаті конгресу, дуже складні стосунки з надактивною четвіркою.

Але тут треба надати їй належне, вона дала відсіч президенту, публічно спародіювавши його гасло «Зробимо Америку знову великою!» на «Зробимо Америку знову білою!» та організувавши голосування за згадану резолюцію із засудженням його ескапади.

Трампа, звісно, інформували, що з «Загону» лише Ільхан Омар у дитячому віці приїхала з батьком до Штатів із Сомалі, інші – уроджені американки: і Александрія Окасіо-Кортес, з її пуерторіканським корінням, і палестинського походження Рашида Тлаїб, і афроамериканка Айана Преслі.

Але це не завадило йому повторити журналістам: «Якщо ви нещасні у США, якщо ви весь час скаржитесь, ви можете поїхати, можете поїхати просто зараз».

А у середу на мітингу у Грінвілі, штат Північна Кароліна, після чергових випадів президента проти Ільхан Омар, натовп почав скандувати: «Вишліть її геть!»

Не можна сказати, що хейтспічі Трампа – це непродумані сплески емоцій.

Його виборцям все подобається.

Свіже опитування USA Today/Ipsos показало, що лише 37% республіканців вважають останні скандальні твіти президента образливими, при цьому 57% з ними погоджуються.

Загалом, підтримка Трампа серед республіканців, за даними Reuters/Ipsos, після сварки з «Загоном» зросла на цілих 5%.

Публічне цькування жінок з іншим кольором шкіри в американській політиці все ще гарантовано спрацьовує.

Виходить так, що активність і популярність четвірки створює проблеми і для перспектив кандидата від демократів на президентських виборах у 2020 році.

Зсуваючи політичний порядок денний значно вліво від центру, АОК та її однодумці, не бажаючи цього, підвищують шанси Дональда Трампа на переобрання.

І це, у свою чергу, викликає невдоволення конгресменками у власному демократичному таборі та бажання поставити їх на місце, применшити вплив.

Середньостатистичний американський виборець не готовий до різких змін.

Нещодавно не Трамп, а саме Ненсі Пелосі в інтерв’ю New York Times заявила про них: «Всі ці люди мають якусь власну публіку й аудиторію у твітері. Але в них немає послідовників. Їх четверо, і саме стільки голосів у них є».

Виникає ніби зачароване коло: намагання загострити соціальні питання з боку політично активних жінок із небілим кольором шкіри викликає бажання у більшості заткнути їм рота, причому як у консерваторів, так і в поміркованих лібералів.

На боці «Загону» лише два союзники: історія та демографія.

За даними економіста Джеда Колко, зараз найбільша кількісно вікова група виборців серед білих американців – 58 років, азіатського походження – 29, афроамериканців – 27, латиноамериканського походження – 11; і народжуваність у всіх етнічних групах, окрім білих, стрімко зростає.

Чи не цілком обґрунтований страх залишитись невдовзі в меншості призводить до нинішньої хвилі мало прихованого расизму, та ще й з відчутними мізогінними конотаціями?

Леонід Швець, для 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті