Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості» відреагувало на «недоречні висловлювання про українських жінок» президента України Володимира Зеленського під час офіційного візиту до Франції.
«За словами президента, красиві жінки в Україні залишаються брендом поряд зі смачною їжею. Очевидно, що подальші тези про технологічність країни дисонують із застарілими стереотипними принизливими уявленнями про українок. МФО «Рівні можливості»/Equal Opportunities Caucus закликає всіх політиків і публічних діячів уникати подібних висловлювань, адже маючи навіть добрі наміри зробити комплімент, можна тим самим проявити неповагу і нашкодити іміджу країни. Час змінюватися і час говорити про гідність кожного і кожної, в тому числі, про реальні здобутки українських жінок, якими варто пишатися і про які варто говорити на міжнародному рівні зокрема», – йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що президент має вибачитися за це висловлювання на адресу українок.
Зазначимо, що заяву зроблено через фразу, яку Володимир Зеленський озвучив, перебуваючи з офіційним візитом у Парижі:
«Завжди було уявлення в усіх у світі, що Україна – це насамперед сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом, але є й інші цифри, які говорять про те, що IT-індустрія, IT-технології та компанії дуже швидко розвиваються в Україні», – заявив президент.
Висловлювання викликало обурення і блискавичну реакцію. Так, у Фейсбуку з’явилися сотні гнівних записів за тегами #янетуристичнийбренд #я_не_бренд.
Тим часом, голова інформаційно-консультативного жіночого центру в Україні Олена Суслова висловила намір готувати позов до суду, проте зазначила, що фраза не є такою відвертою, як в Януковича чи Азарова, а тому «кваліфікація як утиск може бути не визнана».
Нагадаємо, Суслова у 2010 році вже позивалася проти екс-прем’єра Миколи Азарова за його вислів, що управління державою не є жіночою справою. Також відповідний позов подавала тодішня президентка Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко.
50%