Головна Статті МФО «Рівні можливості» засудило обшуки журналісток та нецензурну лайку Москаля на адресу Супрун (ОНОВЛЕНО)

МФО «Рівні можливості» засудило обшуки журналісток та нецензурну лайку Москаля на адресу Супрун (ОНОВЛЕНО)

0
717

МФО «Рівні можливості» засудило порушення прав людини в Оболонському районному суді міста Києва, яке відбулось під час допиту свідків у справі Януковича. Про це ідеться в заяві МФО, яке об’єднує депутаток і депутатів Верховної Ради України.

У цей же день МФО проголосило другу заяву, в якій засудило губернатора Закарпатської області Геннадія Москаля, який під час засідання дозволив собі нецензурні висловлювання на адресу в.о. міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун.

«На сьогоднішньому засіданні Оболонського райсуду вжиті так звані «заходи безпеки» стосувалися винятково жінок-журналісток, які заходили до суду за редакційними посвідченнями, і відбувалися із порушенням вимог до порядку проведення заходів особистого огляду та зухвалим поводженням зі сторони правоохоронних органів», – ідеться в заяві.

Як відомо, представники Національної поліції України змушували журналісток не тільки знімати верхній одяг, а й оголюватися у туалеті.

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого в Оболонському райсуді Києва під час розгляду справи про державну зраду Віктора Януковича був допитаний Президент Петро Порошенко.

У цьому зв’язку було посилено заходи безпеки, зокрема, біля суду та на прилеглих до нього територіях чергувало більше півсотні правоохоронців, також проводився посилений огляд жінок – відвідувачок, у тому числі журналісток, зокрема, просили зняти верхній одяг, щоб перевірити відсутність написів на тілі.

Речник столичної поліції Оксана Блищик у коментарі Укрінформу уточнила, що під час перевірок виявлено активістку руху Femen, її запросили до поліції для встановлення особи та профілактичної бесіди.

Щодо Москаля, то членкині МФО вимагають від нього публічних вибачень, а в майбутньому – під час своїх виступів дотримуватись етичних та правових норм, які гарантують повагу до людської честі, гідності та професійної репутації.

«Звертаємося до Адміністрація Президента України та Національного агентства України з питань державної служби Нацдержслужба із вимогою притягнути Голову Закарпатської державної адміністрації Москаля Г.Г. до дисциплінарної відповідальності відповідно до Закону України «Про державну службу», – ідеться в заяві МФО.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем`єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, кваліфікувала вчинок Геннадія Москаля як хуліганський і такий, який підпадає під визначення статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Дрібне хуліганство».

«Недолік законодавства – образили багатьох, а звернутися за захистом може лише той, на кого безпосередньо була спрямована образа. Тобто ширшого захисту для суспільства наше законодавче поле, на жаль, не пропонує», – наголосила Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Фейсбуку.

Прем`єр-міністр Володимир Гройсман закликав Геннадія Москаля публічно вибачитися перед міністеркою.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» створено з метою покращення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення ґендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя. Об’єднання діє на принципах самоврядування, є відкритим до приєднання інших народних депутатів та налаштоване на співпрацю з керівництвом Верховної Ради, депутатськими фракціями та комітетами Верховної Ради України, Адміністрацією Президента та Кабінетом міністрів України, іншими органами державної влади, громадськими організаціями та об’єднаннями.

Місія: просування ґендерної рівності покращення становища жінок у суспільстві; надання політиці рівних можливостей цілеспрямованості та системності; об’єднання зусиль законодавчої і виконавчої влади та громадянського сектору щодо просування прав жінок; сприяння процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті