Головна Статті Рада проголосувала за Виборчий кодекс із гендерною квотою та відкритими списками

Рада проголосувала за Виборчий кодекс із гендерною квотою та відкритими списками

0
1,743

 

Народні депутати 230 голосами «за» ухвалили у другому читанні та в цілому Виборчий кодекс. Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

Новий Виборчий кодекс скасовує мажоритарку, натомість вводиться пропорційна система з відкритими списками.

Щодо гендерної квоти, то вона формулюється так:

«При формуванні загальнодержавного та регіональних виборчих списків кандидатів у депутати партія повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і т.д.) кожного виборчого списку як чоловіків, так і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі)».

При такому розподілі місць, гендерна квота становитиме щонайменше 40% жінок у виборчих списках.

Про висування кандидатів також сказано, що черговість (порядкові номери) кандидатів у виборчих списках кандидатів у депутати у єдиному багатомандатному виборчому окрузі та у багатомандатних округах з відповідних виборів визначається на конференції (зборах) республіканської організації партії при висуванні кандидатів у депутати.

При формуванні виборчих списків кандидатів партія повинна забезпечити у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і т.д.) кожного виборчого списку кандидатів присутність як чоловіків, так і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).

«Це величезний крок для збільшення політичної участі жінок, для паритетного представництва обох статей при прийнятті важливих рішень, це крок від декларативно рівних прав до справді рівних можливостей!», – прокоментувала народна депутатка Світлана Войцеховська, співголова МФО «Рівні можливості», на своїй Фейсбук-сторінці.

Проте вона висловила жаль, що не були підтримані поправки щодо відповідальності за недотримання квот, заборону сексизму і дискримінації в рекламі та агітації під час виборчого процесу.

Як відзначає МФО «Рівні можливості», співголовами МФО Світланою Войцеховською, Оленою Кондратюк, Марією Іоновою було подано до проекту Виборчого кодексу 13 правок, з яких враховано лише три.

Згідно із Виборчим кодексом, вибори народних депутатів України проводяться на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали 5% дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому застосовуватиметься виборча система, яка дозволяє персоніфікувати голосування («відкриті» списки кандидатів).

Виборчий кодекс набере чинності з 1 грудня 2023 року.

50%

Фото Укрінформ
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті