Канцлер Австрії Себастіан Курц висловився на підтримку нової міністерки юстиції Альми Цадіч, яка стала жертвою цькування в інтернеті через боснійське походження, пише ВВС.
Курц назвав інтернет-цькування «огидним явищем нашого часу» і додав, що цьому не має бути місця.
«Ми будемо вживати заходів проти цькування в інтернеті. Я підтримую Альму Цадіч і всіх інших, на кого це спрямовано», – написав Курц у Twitter.
Цадіч є однією із чотирьох представниць партії «Зелених», які потрапили в новий уряд і були приведені до присяги у вівторок. Міністерка стала першою членкинею уряду, котра є громадянкою Австрії не від народження: коли їй було десять років, її батьки покинули Боснію. У зв’язку з цим в інтернеті почали з’являтися критичні заяви на адресу Цадіч із боку праворадикалів.
За даними автрійських ЗМІ, міністерку забезпечили цілодобовою охороною. Її нібито охороняють троє поліцейських із підрозділу «Кобра». Однак в уряді не підтвердили цю інформацію.
Читайте також: Четверо проти всіх: за що Трамп хейтить жінок-конгресменок і хто його підтримує
Останні роки імміграція була актуальною політичною проблемою Австрії, надто враховуючи те, що в 2015-2016 годах понад мільйон іммігрантів, багато з яких були біженцями внаслідок війн на Близькому Сході, шукали притулку в Центральній Європі.
Цадіч заявила, що на посаді міністерки буде добиватися справедливої імміграційної системи. У 1994 році, коли їй було 10, вона разом із батьками втікла з Боснії й оселилася у Відні. Про неї говорили, що вона мусульманка, однак сама Цадіч заперечує будь-яку релігійну приналежність.
Цадіч стала депутаткою парламенту в 2017 році, а в середині 2019 року приєдналася до «Зелених». Вона вже потерпала від закидів через своє походження. Так, депутат від Австрійської народної партії Йоганн Редлер одного разу перервав виступ політикині, закричавши: «Ми тут не в Боснії!».
Альма Цадіч неодноразово наголошувала, що пішла в політику, щоб боротися за соціальну справедливість, і щоб кожен і кожна «незалежно від свого соціального чи національного походження, від релігії чи статі мав однакові шанси в житті».
Вона відкидає думку про те, що люди повинні обирати єдину ідентичність: «Різноманітний Нью-Йорк продемонстрував мені, що я можу бути одночасно австрійкою, боснійкою та європейкою».
Після університету Цадіч працювала в міжнародних організаціях у Нью-Йорку, а потім провела шість років у віденській юридичній фірмі, що спеціалізувалася на питаннях прав людини.
Читайте також: Марія Мезенцева, Харківська міськрада: «Тебе можуть цькувати в соцмережах, а ти маєш терпіти»
Нині політикиня має судову справу: вона оскаржує в суді відшкодування збитків у розмірі 700 євро. Цю суму суд зобов’язав її заплатити за фото, яке вона розмістила в інтернеті. Цадіч підписала світлину так: «Не повинно бути терпимості до неонацистів, фашистів і расистів», проте молодик, зображений на фото, подав позов і заперечив, що на знімку він демонструє нацистський жест, заявивши, що просто махав друзям.
Нагадаємо, в Австрії новий уряд склав присягу на вірність. 9 із 17 урядових відомств очолили жінки. Посаду міністерки юстиції обійняла юристка Альма Цадіч.
50%