Home Статті 21% жінок: остаточні цифри про гендерний склад Верховної Ради

21% жінок: остаточні цифри про гендерний склад Верховної Ради

0
69

Загалом до Верховної Ради проходять 334 чоловіки (79%) та 89 (21%) жінок. Про це повідомляє Український жіночий фонд після набуття повноважень усіма депутатами та депутатками.

Після оголошення результатів виборів, дострокове припинення повноважень депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах наразі не зареєстроване.

Читайте також: Жінки на виборах: біг із перешкодами

«Серед депутатів, обраних за виборчими списками від політичних партій, зареєстровано вибуття 6 кандидатів, обраних за списком від «Слуги народу». Центральна виборча комісія своїм рішенням визнавала обраними депутатів, наступних за черговістю у виборчому списку. Таким чином, представництво жінок серед депутатів, обраних від «Слуги народу», зросло з 34 до 36 осіб за списками, і з 55 до 57 загалом (22%). За виборчими списками від політичних партій, які подолали 5% виборчий бар’єр, з 225 депутатів до Верховної Ради України проходять 62 жінки (28%). Від одномандатних виборчих округів із 198 депутатів до Верховної Ради України проходять 27 жінок (14%)», йдеться у повідомленні про гендерний баланс у Верховній Раді.

Читайте також: Понад 65 тисяч жінок допомагали політичним партіям із проведенням виборів на округах

Нагадаємо, Український жіночий фонд у партнерстві з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку, здійснював гендерний моніторинг позачергових виборів народних депутатів України, що відбулися 21 липня. Моніторинг включає кількісний та якісний аналіз, а також інтерв’ю з депутатками і кандидатками, задля виявлення можливостей та перешкод для участі жінок у виборах та їх обрання до Верховної Ради України. Із попередніми результатами моніторингу можна ознайомитись тут і тут.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті