Головна Статті 28 трильйонів доларів недоотримує глобальна економіка через дискримінацію жінок на ринку праці

28 трильйонів доларів недоотримує глобальна економіка через дискримінацію жінок на ринку праці

0
607

Джастін Грінінг

У своїй статті сайті Всесвітнього економічного форуму, британський міністр освіти та міністр у справах жінок та рівноправності Джастін Грінінг розповіла про можливості, яких може досягнути світова економіка, якщо «скляна стеля» буде зламана та жінки в повній мірі зможуть проявити свій потенціал.

З усіх бізнес-ідей зростання, якими заповнені консультаційні посібники та магістерські підручники, є одна, яка може повністю змінити глобальну економіку – розширення повноважень жінок в економічній сфері. Від Світового економічного форуму до журналу Harvard Business Review (журнал про менеджмент, який публікується 10 разів на рік дочірньою компанією Гарвардського університету – ред.), провідні економісти показали, що підприємства з великою кількістю жінок на керівних посадах мають кращі показники, ніж компанії з недостатньою диверсифікацією.

Дослідження дуже переконливе – фірми з найкращими показниками надання жінкам підвищення на високі посади мають до 69% більшу рентабельність та отримують на 55% вищий середній прибуток, ніж їх конкуренти.

Проте знищення «скляної стелі» буде добре не тільки для вашого бізнесу. За оцінками консалтингової компанії McKinsey, якби жінки грали однакову з чоловіками роль на ринках праці, у світовій економіці з’явилися б додаткові $28 трлн, що склало б масовий приріст світового ВВП на 26%.

Для багатьох найбідніших країн світу, це було б достатнім економічним стимулом, щоб витягнути мільйони людей з крайньої бідності та створити незліченні нові ринки для торгівлі. Простіше кажучи, розширення економічних можливостей жінок являється найкращою стратегією боротьби з бідністю.

Але у всьому світі, занадто багато жінок не мають доступу до економіки. У 17 країнах жінка потребує дозволу чоловіка, щоб піти працювати, а в 34 – жінки не мають однакового з чоловіками права спадкування.

Від простого права на відкриття рахунку в банку до забезпечення місця у керівництві компанії, занадто багато жінок як і раніше стикаються з серйозними перешкодами, які заважають їм досягти свого повного потенціалу.

За матеріалами: World Economic Forum

Більше публікацій
Більше публікацій Статті