Головна Статті 34-річна Санна Марін стане наймолодшою очільницею уряду Фінляндії та наймолодшою прем’єркою у світі

34-річна Санна Марін стане наймолодшою очільницею уряду Фінляндії та наймолодшою прем’єркою у світі

0
1,201

Соціал-демократична партія Фінляндії, яка очолює владну коаліцію в країні, оголосила, що новою очільницею уряду країни стане 34-річна міністерка транспорту Санна Марін. Про це повідомляє Reuters.

Санна Марін буде наймолодшою прем’єркою в історії Фінляндії: вона молодша на два роки від Еска Ахо, якому було 36, коли він очолив уряд Фінляндії (1991 – 1995). Також вона є наймолодшою серед чинних прем’єр-міністрів у світі: Джасінді Ардерн, прем’єрці Нової Зеландії, нині 39 років, а прем’єрові України Олексію Гончаруку – 36.

За кандидатуру Марін проголосувала більшість керівництва соціал-демократів. Іншою претенденткою на прем’єрське крісло була також жінка – депутатка Анті Ліндман.

«Нам треба зробити дуже багато, щоб відновити довіру, – сказала Марін журналістам одразу після оголошення рішення. – У нас є спільна урядова програма, яка тримає коаліцію разом».

Попередній прем’єр-міністр Фінляндії Антті Рінне 3 грудня подав президенту країни Саулі Нііністьо заяву про відставку. Уряд Рінне критикували через страйк поштової служби країни, до якого долучилася національна авіакомпанія Finnair. Через це Центристська партія — одна з п’яти партій урядової коаліції в країні — заявила про втрату довіри до прем’єра.

Що цікаво, усі політичні сили у країні також очолюють жінки.

Санна Марін також очолює Соціал-демократичну партію, Марія Охісало, 34, стоїть на чолі Зеленої ліги, міністерка освіти Лі Андерссон, 32, є лідеркою Лівого альянсу, міністерка економіки Каті Кулмуні, 32, керує Центртською партією, міністерка юстиції Анна-Майа Генрікссон, 55, очолює Шведську народну партію Фінляндії.

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті