Головна Статті ООН потребує більше жінок-миротвориць

ООН потребує більше жінок-миротвориць

0
987

Анджеліна Джолі: ООН потребує більше жінок-миротворцівУ своїй статті для Thomson Reuters Foundation (фонду, що займається питаннями прав людини, розширення можливостей жінок та верховенства права), журналіст Джо Гріффін наводить ключові тези виступів міністрів оборони з різних країн світу та представників ООН із Саміту з оборони ООН щодо підвищення участі жінок у процесах миротворення

Більше жінок мають бути залученими до миротворчих місій ООН, щоб допомогти відновити довіру до військ, репутація яких заплямована звинуваченнями у сексуальному насильстві, а також захистити жінок під час конфлікту, про це заявили спікери на Саміті з Оборони ООН 8 вересня 2016 року.

Голлівудська акторка Анджеліна Джолі, активна учасниця кампанії з протидії сексуальному насильству під час конфліктів, спільно з міністрами оборони та начальниками військових штабів з майже 70 країн взяла участь у Саміті, що мав на меті підвищити продуктивність миротворчих операцій ООН.

Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон та інші спікери закликали держави-члени ООН до 2020 року збільшити вдвічі кількість жінок-миротворців після того, як дані програми “ООН Жінки” продемонстрували, що у складі 16 місій по всьому світі жінки становлять лише 4% миротворців.

Наразі ООН розслідує звинувачення в сексуальній експлуатації з боку іноземних миротворців в Центральноафриканській Республіці і повідомляє, що миротворці у Південному Судані не зреагували на напад на працівників міжнародної допомоги, де жінки були побиті та зґвалтовані. Феллон зазначив, що необхідно “докласти в чотири рази більше зусиль, щоб залучити жінок до участі в усіх аспектах миротворення”, наголосивши на тому, що участь жінок може стати запорукою досягнення успіху.

«Чесно кажучи, у миротворчих місіях представлено замало жінок, хоча гендерне різноманіття може мати вирішальний вплив на їх ефективність»,– сказав Феллон на одноденному саміті після зустрічі в Нью-Йорку минулого року.

Провідна роль Джолі

Питання збільшення залученості жінок вже підіймалось час від часу, а  підсумкова заява ООН спонукає Пан Гі Муна, Генерального секретаря ООН, зробити пріоритетним призначення більшої кількості жінок на керівні посади у миротворчих місіях і подвоїти число жінок-миротворців до 2020 року.

Несподіванкою під час Саміту стала поява Джолі, спеціального посола доброї волі ООН у справах біженців,  а також її промова, у якій вона високо оцінила роботу чоловіків та жінок-військовослужбовців по всьому світу. Акторка відіграє провідну роль у боротьбі з сексуальним насильством під час конфліктів починаючи з 2012 року, коли спільно з колишнім міністром закордонних справ Великобританії Вільямом Хейгом заснувала глобальну ініціативу задля припинення подібних злочинів.

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон сказав, що існує необхідність в “незамінних навичках, які жінки можуть використати для вирішення конфліктів”. Нещодавно жінки отримали доступ до всіх позицій у Збройних Силах Британії  після проходження ними перевірки ведення ближніх боїв.

Феллон сказав, що сексуальне насильство та експлуатація мають бути викорінені, а ООН повинна прийняти політику “нульової толерантності ” щодо будь-яких їх проявів.

Він навів “шокуючі приклади поганої роботи” миротворців, не вдаючись у подробиці, але сказав, що він мав на увазі випадки сексуального насильства, до якого вдавались деякі миротворці.

Жіночі правозахисні групи вже давно лобіювали збільшення кількості жінок в усіх аспектах миротворення, проте кількість жінок-миротворців збільшувалась досить повільно.

За матеріалами: trust.org

Більше публікацій
Більше публікацій Статті