Головна Статті В Україні започаткували ініціативу «Жіноче лідерство у спорті»

В Україні започаткували ініціативу «Жіноче лідерство у спорті»

0
1,370

В Україні є проблема з доступом жінок-спортсменок до менеджерських посад. Так, лише одну із 43 вітчизняних федерацій із олімпійських видів спорту очолює жінка. Про це йшлося під час круглого столу, учасники якого – представники урядових структур, парламенту та спортивних організацій – оголосили про започаткування ініціативи «Жіноче лідерство у спорті», пише Укрінформ.

«Якщо взяти федерації з олімпійських видів спорту, яких у нас 43, то лише одну очолює жінка, це художня гімнастика. А серед 160 українських олімпійських призерів 75 – це жінки. Тобто вони зробили величезний внесок для популяризації і формування спортивного іміджу нашої країни. Тому спільно з офісом віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції ми започатковуємо ініціативу «Жіноче лідерство у спорті», – підкреслила народна депутатка, бронзова призерка Олімпійських ігор, чемпіонка Європи та світу з легкої атлетики Ольга Саладуха.

Існує потреба досягнення гендерної рівності саме у сфері спорту, тобто на управлінських посадах, і на стадіонах, і в тренерстві, і в спортивних школах, і у фінансових питаннях, наголосила радниця віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Аксьонова.

Одна з цілей, про яку говорили учасниці ініціативи, –  запропонувати урядові конкретні заходи, які допоможуть жінкам залишатися успішними навіть після закінчення кар’єри.

«Наша спільна мета – надихнути спортсменок, вселити в них віру у власні сили, не лише створити умови для реалізації, а й сформувати сприятливий, здоровий морально-психологічний клімат у спортивному середовищі», – сказала Ольга Саладуха.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко наголосила, що кожне міністерство має визначити уповноважену особу-координатора з гендерних питань, мати відповідний структурний підрозділ, включати гендерну тематику в порядок денний роботи координаційних та інших експертних дорадчих органів, що працюють при міністерстві.

«Дуже хотілося б, щоб сьогоднішнє обговорення, увага до питання гендерної рівності в спорті посприяло би тому, щоб і Міністерство культури, молоді та спорту визначилося б з такою уповноваженою особою-координатором», – наголосила Левченко.

Також на круглому столі згадали, що згідно з дослідженням, проведеним Канадською бізнес-лігою жінок-спортсменок, жінки, які займалися спортом у школі та університеті, більш схильні до лідерства і до того, щоб займати ТОП-позиції в дорослому житті.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті