Головна Статті Опора: Найбільше депутаток у радах Донецької, Луганської й Дніпропетровської областей

Опора: Найбільше депутаток у радах Донецької, Луганської й Дніпропетровської областей

2
1,369

Загалом нині до складу місцевих рад обласних центрів входить 3181 депутатів, з них 2621 – чоловіки (82%) та 558 – жінки (18%). Якщо порівнювати ці дані зі складом Верховної Ради, то будуть схожі показники. Нині у головному парламенті України 80% депутатів є чоловіками та 20% – жінками. Про це свідчать результати моніторингу Громадянської мережі «Опора» на основі аналізу складу 52 міських та обласних рад станом на квітень 2020 року.

Близько 640 ротацій у складах в усіх обласних радах та міських радах обласних центрів України фактично ніяк не вплинули на представництво жінок та чоловіків у складі рад.

Найбільший відсоток жінок серед депутатів у Донецькій області (35,3%), Луганській (Сєвєродонецька міська рада) (33,3%) та Дніпропетровській (22%). У свою чергу, найменше предствництво у Житомирській (12,4%), Черкаській (10,5%) та Закарпатській областях (10%).

Лідерами за кількістю жінок у складі місцевих рад є Маріуполь (35,8%), Краматорськ (34,4%), Бердянськ (34,3%) та Сєвєродонецьк (33,3%). Натомість найменше жінок у Черкаській міській раді (10%), Білоцерківській міській, Житомирській обласній, Івано-Франківській міській, Одеській обласній (по 9,5%) та Ужгородській міській (лише 8,3%). 

Найбільше жінок серед партій із кількістю депутатів місцевих рад понад 100 входять до фракції «Самопоміч» – 28% та «Опозиційний блок» – 25,2%. Натомість найменше до складу фракцій ВО «Батьківщина» – 14,5%, ВО «Свобода» – 13,6%, «Європейська Солідарність» – 12,4% та «Відродження» – 11,1%.

Варто відзначити, що в абсолютних числах, а не у відсотковому співвідношенні, найбільше жінок депутаток у фракціях «Опозиційний блок» – 79, «Європейська Солідарність» – 67 та серед позафракційних – 65. Цікаво, що фракційні ротації найбільше вплинули на гендерний баланс серед позафракційних. У складі цієї умовної групи депутатів представництво жінок зросло з 10% до 19,4%.

Громадянська мережа ОПОРА здійснює інформаційно-просвітницький та моніторинговий проєкт, спрямований на підвищення поінформованості громадян про діяльність політичних партій, мережу осередків та їх персональний склад, використання ними інструментів внутрішньопартійної демократії, способи інформування та взаємодії з виборцями. Моніторингом охоплено всі обласні центри України, а також міста Біла Церква, Бердянськ, Кременчук, Кам’янське та Маріуполь.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті