За результатами моніторингу гендерного балансу в 10 загальноукраїнських інтернет-ЗМІ, що проводило ГО “Інститутом Масової Інформації” минулого року, жінки коментують лише кожен сьомий матеріал (14%) в загальноукраїнських інтернет-медіа. В основному як експерти жінки представлені в темах правозахисту, шоу-бізнесу, спорту, здоров’я, міжнародних новин та визволення полонених.
Найбільше жінок-експертів новин було зафіксовано у виданнях Ліга (четвертина від загальної кількості промоніторених новин), Укрінформ (на 3% менше), УНІАН та LB.ua (по 19%), найменше – в Українській Правді (8%) та Обозреватєлі (7%), у Кореспонденті жінки участі в обговореннях практично не брали.
Як героїні матеріалів жінки представлені в середньому практично у кожній третій новині – у 27% від загальної кількості матеріалів. Таких було зафіксовано у виданнях 112.ua (38%), на відсоток менше – в УНІАН , ще менше – в Укрінформ (32%) і найменше – в LB.ua та Лізі.
Було відзначено, що такі теми, як політика та економіка, лишаються в українських ЗМІ «чоловічими», натомість, жінки виступали героїнями новин про міжнародну політику, спорт, культуру, здоров’я, схуднення, особисте життя. Лише до 8% всіх новин, в яких згадуються жінки, були присвячені українським жінкам-політикам, причому в ЗМІ найчастіше фігурували два прізвища – народних депутаток Ірини Геращенко та Надії Савченко.
Серед закордонних жінок-політиків найбільше згадувалися радниця Трампа Келліенн Конвей, постійна представницю США в ООН Ніккі Хейлі та лідерка ультраправої партії, кандидатку в президенти Франції Марін ле Пен.
За даними цього ж моніторингу, в українських інтернет-ЗМІ чоловіки пишуть блоги активніше за жінок – за досліджуваний період 77% блогів було написано авторами-чоловіками і лише 23% жінками.
Моніторинг проводився Інститутом Масової Інформації у 10 загальнонаціональних інтернет-виданнях (Українська Правда, Ліга, Обозреватель, УНІАН, LB.ua, Цензор.нет, Укрінформ, Страна.юа, 112.ua, Кореспондент) і включав у поле свого дослідження всі новини, блоги та статті на вказаних ресурсах, що вийшли в період з 27 лютого по 1 березня 2017 року.
Детальніше з методологією моніторингу можна ознайомитись ТУТ.
За матеріалами http://www.prostir.ua/