Громадська організація «Лабораторія відкритих даних» проаналізувала реєстри громадських організацій та з’ясувала, що жінки очолюють лише 28%. Про це стало відомо на презентації дослідження ПРООН про рівні можливості жінок і чоловіків в українському суспільстві.
Дослідники ГО «Лабораторія відкритих даних» аналізували дані на порталі data.gov.ua за критерієм «Діяльність інших громадських організацій».
Для того, щоб визначити стать керівника, було написано скрипт, який зчитував закінчення ім’я по батькові (жіночий рід – закінчення «вна», чоловічий – «ич»).
Керівниця ГО «Лабораторія відкритих даних України» Надія Бабинська вважає, що та меншість жінок, які очолюють громадські організації, працюють дуже активно:
«У цій третині, якщо говорити не про кількість, а про якість, то активний громадський сектор (той, який формує порядок денний), насправді, очолюють жінки. Водночас, видимість жінок на керівних посадах стимулюватиме той процес, коли все більше жінок будуть вірити в свої сили».
Микола Ябченко, представник благодійного фонду «Український жіночий фонд», переконаний, що частка жінок-керівниць у громадському секторі буде зростати:
«Зараз у світі заговорили про «скляну скелю». Це феномен, коли у часи кризи до влади, або до керівництва, приходять жінки, тому що чоловіки усуваються від розв’язання проблем, а жінки готові брати на себе відповідальність».
Директорка фонду «Київський інститут гендерних досліджень» Марфа Скорик зауважує, що для формування власного порядку денного, жінкам необхідно мати представництво у 30% і вище:
«Третій сектор гендерно найчутливіший, порівняно з іншими сферами суспільства. Як бачимо, частка жіночого представництва в громадських об’єднаннях вища, ніж у партійному (11,5%) за результатами місцевих виборів 2015 року), парламентському представництві (10,4%), чи в бізнесі (22% усіх підприємств, але серед керівників великого бізнесу лише 6% жінок).
50%