Головна Статті Підсумки – 2017: Криміналізація домашнього насильства та призначення Левченко

Підсумки – 2017: Криміналізація домашнього насильства та призначення Левченко

0
667

Криміналізацію домашнього насильства та призначення Уповноваженою з питань гендерної політики Катерини Левченко Lb.ua назвав серед основних позитивних підсумків  2017 року.

6 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», у якому криміналізовано домашнє насильство.

За останній рік Націонаьна поліція отримала 150 тисяч заяв про домашнє насильство, але за даними правозахисників 10% потерпілих не зверталися по допомогу. Відтепер злочинця можуть не лише затримати на термін до трьох годин, а й посадити на строк до 2 років.

Домашнім насильством вважатиметься не лише фізичні знущання, але й психологічний пресинг, примус до інтиму і навіть обмеження у фінансах. Поскаржитися на кривдника зможуть навіть ті, хто живе у цивільному шлюбі. За примус до аборту передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років. З примус до шлюбу чи співмешкання правопорушникові загрожує обмеження волі до 3 років. Якщо насильство відбувалося на очах у дитини, злочинця позбавлять права бачитися та спілкуватися з ним.

Попри це, зазначає видання, Рада провалила голосування за ратифікацію Стамбульскої конвенцїї – основного європейського документу, що регламентує боротьбу з насильством.

Як писали 50%, при розгляді законопроекту депутати не підтримали ряд поправок щодо згадування у тексті законопроекту словосполучення «гендерно зумовлені стереотипи». Відповідно, законопроект був проголосований у редакції комітету, де словосполучення з поняттям «гендер» змінювалися іншими формулюваннями, зокрема «насильство за ознакою статі».

Також, відзначає Lb.ua, цього року при Кабінеті Міністрів зявилася посада Уповноваженого з питань гендерної політики. У листопаді її офіційно обійняла президент громадської правозахисної організації «Ла-Старад Україна» Катерина Левченко.

На першому місці у підсумках 2017 року, Lb.ua назвав обмін полоненими, також у переліку – ухвалення медичної та освітньої реформ, виділення бюджетних коштів на замісну терапію та криміналізація знущань над тваринами.

50%

Фото: Україна молода

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті