Головна Статті Заява посадовців ЄС: Жінки надто часто не можуть подолати «скляну стелю»

Заява посадовців ЄС: Жінки надто часто не можуть подолати «скляну стелю»

0
848

Посадовці ЄС оприлюднили спільну заяву з нагоди Міжнародного жіночого дня в 2018 році. Її переклад українською мовою опублікував сайт Представництва Європейського Союзу в Україні.

50% друкує текст заяви повністю, а також подає перелік гендерних програм, що їх реалізує ЄС:

Рівність між жінками та чоловіками – це одна із засадничих цінностей Європейського Союзу, закріплена у наших договорах. Наш Союз одним з перших почав боротися з ґендерною дискримінацією. Ми можемо пишатися нашими досягненнями. Адже Європа – це одне з найбільш безпечних та рівноправних місць для жінок в усьому світі.

Проте роботу ще не завершено. Для досягнення повної та реальної рівності потрібно ще багато зробити. Жінки та дівчата й досі зіштовхуються з домаганнями, поганим ставленням і насильством. Також жінки надто часто не можуть подолати так звану “скляну стелю”, отримують нижчу заробітну платню та мають менше можливостей для кар’єри та розвитку бізнесу.

Ми прагнемо, щоб дівчата та жінки отримали рівність в усіх сферах життя. Це стосується доступу до освіти, рівної сплати за однакову роботу, доступності високих посад в компаніях та в політиці, а також захисту від насильства.

Збільшення кількості жінок на керівних посадах та створення для них економічних можливостей є для нас одним з головних пріоритетів. Європейський Союз розробив новий законопроект для вдосконалення збалансованості між роботою та особистим життям для батьків та опікунів, які працюють. Також ЄС розробив План дій для подолання ґендерного розриву між доходами. Ми прагнемо бути лідерами в цій сфері, показуючи приклад іншим. Зокрема, в лютому 2018 року кількість жінок, які займають в Європейській Комісії управлінські посади, сягнула 36%. У листопаді 2014 року, коли ми взялися до виконання обов’язків, цей показник був 11%. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зобов’язався довести цей показник до 40% до 31 жовтня 2019 року, часу завершення нашого мандату.

Ми також послідовні в реалізації усіх аспектів усіх наших політик як всередині ЄС, так і в закордонній політиці. Зокрема, ми підтримуємо ґендерну рівність та створення нових можливостей для жінок. Ми сприяємо успішному досягненню глобальних Цілей сталого розвитку та Порядку денного щодо жінок, миру та безпеки. Поточного року в центрі уваги Європейських днів розвитку буде питання надважливої ролі жінок та дівчат для сталого розвитку, їх рівноправної участі та лідерства в усіх сферах життя. Окрім того, цього року ЄС очолив “Заклик до дій для захисту проти ґендерного насильства”. Ця ініціатива об’єднує понад 60 країн та організацій, які прагнуть забезпечити вирішення проблеми ґендерного насильства під час гуманітарних криз.

Європейський Союз надає допомогу жінкам та дівчатам в усіх країнах світу: тим, хто залишає країну, чи переселенцям, жертвам насильства, зокрема завдяки ініціативі “Промінь світла” (Spotlight), чи тим, у кого немає доступу до освіти, відсутній рівний доступ до послуг охорони здоров’я чи сімейного планування, ринку праці та політичного життя загалом. В усьому світі понад 15 млн. дівчат шкільного віку не ходять до школи. ЄС сприяє покращенню доступу до освіти як в країнах Африки, Латинської Америки та Близького Сходу, так і в Південно-Східній Азії.

Ґендерна рівність стосується не лише справедливості в Європі. Вона також важлива для досягнення довготривалого миру, безпеки, розвитку, економічного процвітання та зростання в усіх країнах світу.

Інвестування в потенціал жінок та дівчат означає інвестиції в наше суспільство як єдине ціле. Це поле відповідальності як чоловіків і хлопців, так і жінок та дівчат.

Підписанти і підписантки:

Франс Тіммерманс, Перший віце-президент Європейської Комісії
Федеріка Моґеріні, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики/ Віце-президент Європейської Комісії
Ґюнтер Eттінґер, Комісар з бюджету і людських ресурсів
Йоганнес Ган, Комісар з європейської політики сусідства і перемовин про вступ
Невен Міміца, Комісар з міжнародної співпраці та розвитку
Дімітріс Аврамопулос, Комісар з міграції, внутрішніх справ і громадянства
Маріан Тіссен, Комісар з працевлаштування, соціальних справ, професійних навичок і трудової мобільності
П’єр Московічі, Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування і митного контролю
Христос Стиліанідес, Комісар з гуманітарної допомоги і управління у кризових ситуаціях
Вєра Юрова, Комісар з юстиції, прав споживачів і ґендерної рівності
Тібор Наврачич, Комісар з освіти, культури, молоді й спорту
Коріна Крету, Комісар з регіональної політики
Карлос Моедас, Комісар з дослідження, науки та інновацій
Марія Габріел, Комісар з цифрової економіки і суспільства

Детальніше:
Питання та відповіді
Прес-реліз Європейського інституту ґендерної рівності щодо звіту про роль жінок у сфері технологій
8 березня Єврокомісія оголосить дванадцять фіналістів Нагороди ЄС для жінок-інноваторів – найбільшої нагороди такого типу в усьому світі. Від 2011 року вона слугує відзнакою для жінок, які поєднали наукові досягнення із підприємницьким успіхом.

5-6 червня Єврокомісія організовує Європейські дні розвитку (#shEDDs). Вони будуть присвячені “Жінкам та дівчатам на чолі сталого розвитку”.

Під час Щорічного колоквіуму засадничих прав щодо прав жінок у важкі часи учасники обговорили питання насильства та  домагань щодо жінок. Також серед тем були економічна та політична нерівність між жінками та чоловіками, зокрема з акцентом на ґендерній різниці в оплаті та поєднання роботи та особистого життя.

Для боротьби з ґендерним насильством у світі Європейська Комісія започаткувала ініціативу “Промінь світла” (Spotlight).
Індекс ґендерної рівності 2017 року
Інформаційно-роз’яснювальне відео про насильство над жінками

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті